Česko - Itálie 4:3Inline hokejisté po obratu s Itálií mají z MS bronz

Bucaramanga

Čeští inline hokejisté získali na mistrovství světa organizace FIRS v Kolumbii bronzové medaile. V utkání o třetí místo loňští šampioni zdolali Itálii 4:3, i když prohrávali 1:3. Titul vybojovali Američané, kteří ve finále zdolali Kanadu 6:4.

Ilustrační foto.

Českým hráčům se vůbec nepovedl úvodu zápasu s Itálií, v kterém jim chyběl kvůli trestu ze semifinále proti USA kapitán Vozdecký, a již po třinácti sekundách prohrávali. Gólman Handl vypíchl puk k Mantesemu, který snadno trefil prázdnou branku.

Vyrovnání zařídil ve 3. minutě při signalizované výhodě obránce Kameš. Italům vrátil vedení po přečíslení dva na jednoho Rigoni a na 3:1 zvýšil po chybě české obrany Mosele. Dalšímu gólu zabránil Strýček, když odpálil v 16. minutě z brankové čáry puk, který Handl neudržel. Český gólman pak zlikvidoval přečíslení dva na jednoho a půl minuty před přestávkou v přesilovce snížil na rozdíl jedné branky Martin Tvrzník.

Druhý poločas už patřil českému týmu, který díky Kafkovi a Malému skóre otočil. Italové po vyrovnávacím gólu vyměnili brankáře, ale nápor soupeře nezastavili a Malý v 30. minutě po Strýčkově nahození rozhodl.

Medaile patří zesnulému Rachůnkovi

"Chtěli jsme hrát jenom dopředu, šance jsme si vytvářeli. Bohužel Italové přejeli třikrát půlku a prohrávali jsme 1:3," uvedl kouč Daniel Tvrzník. "Byli jsme nedůslední v obraně, pozdě jsme přistupovali k hráčům, nebylo to ono. Museli jsme o poločase trošku zvýšit hlas. Jsem rád, že to zabralo." řekl.

"Moc jsme chtěli zlato, ale v tuto chvíli jsme šťastní za bronz," uvedl generální manažer reprezentace Martin Mecera s tím, že medaile patří bývalému účastníkovi inlinových šampionátů Karlu Rachůnkovi, jehož iniciály a číslo 4 nosili hráči na dresech. "Moc nám všem chybí. Určitě nás z nebe sledoval a dodával nám sílu," řekl na adresu hokejového obránce, jenž loni zahynul při leteckém neštěstí Lokomotivu Jaroslavl.

Češi získali při sedmnáctém startu na MS čtrnáctou medaili (2x zlato, 4x stříbro, 8x bronz), na stupně vítězů se prosadili poosmé za sebou.

MS v inline hokeji organizace FIRS v Bucaramanze (Kolumbie):
Finále:
USA - Kanada 6:4 (2:1).
O 3. místo:
ČR - Itálie 4:3 (2:3)
Branky: 3. Kameš, 20. Tvrzník, 26. Kafka, 30. Malý - 1. Mantese, 9. Rigoni, 14. Mosele.