Hokejové MS se bude i nadále hrát každoročně a s 16 týmy

19. září 2013 15:21 - Cascais

Mistrovství světa v hokeji se bude i nadále hrát každý rok a bude se jej účastnit šestnáct týmů. Ve svém zahajovacím projevu na 137. kongresu Mezinárodní hokejové federace (IIHF) v portugalském Cascaisu to uvedl její prezident René Fasel. Řekl také, že již v nadcházející sezóně 2014/15 by měla být obnovena mezinárodní evropská klubová soutěž.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Světové šampionáty se budou i nadále konat každý rok, i v olympijském roce. Turnaje budou začínat na začátku května, v olympijské sezóně se jejich termín posune," uvedl Fasel, který ale nevyloučil, že by mohlo být pozměněno herní schéma turnaje.

V předešlých dvou letech byli kvůli tomu, že se MS konalo ve dvou zemích, účastníci rozděleni do dvou osmičlenných skupin. Předtím se hrálo ve čtyřech čtyřčlenných. "Budeme o tom jednat s našim marketingovým partnerem," řekl Fasel. Čtvrtfinálové souboje se ale budou hrát s ohledem na sportovní hledisko 'křížem'.

Fasel se ve svém projevu vyjádřil i k obnovení klubové soutěže, jejímž základem by měla být podle dřívějších informací European Trophy. "Doufáme, že se v příštích týdnech všechno dojedná a vznikne konkurenceschopná a životaschopná soutěž," uvedl prezident IIHF. Dřívější projekt Ligy mistrů zkrachoval po jedné sezoně v roce 2009.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní