Živě

Vůjtek i po nepovedené olympiádě zůstane u slovenských hokejistů, svaz zamítl jeho rezignaci

26. února 2014 13:52 - Bratislava
(Aktualizováno: 26. února 2014 14:23)

Český trenér Vladimír Vůjtek zůstane i po neúspěšných olympijských hrách u slovenské hokejové reprezentace, se kterou v Soči vypadl v osmifinále s českým výběrem. Šestašedesátiletý kouč sice spolu s generálním manažerem Otto Sýkorou nabídl rezignaci, výkonný výbor slovenského svazu ji však na středečním zasedání nepřijal.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

"Oba budou pokračovat v práci do 31. května a pomalu začnou s přípravou na mistrovství světa. Do Běloruska tak pojede realizační tým ve stejném složení, v jakém byl v Soči," citoval prezidenta svazu Igora Nemečka server sport.sk.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Vůjtek vede slovenskou reprezentaci od srpna 2011. Hned následující rok s týmem prošel až do finále mistrovství světa, loni vypadl ve čtvrtfinále. Na hrách v Soči ale Slováci nevyhráli ani jeden ze čtyř zápasů a v konečném pořadí obsadili předposlední jedenácté místo.

Výkonný výbor proto vyjádřil s výsledky velkou nespokojenost, nakonec ale ponechal bývalého trenéra Vítkovic, Jaroslavle, Kazaně nebo Dynama Moskva ve funkci. Přispělo k tomu i to, že se za Vůjtka postavili hráči z NHL. "Za Soči by se dnes měla udělat tlustá čára, abychom neovlivňovali přípravu na mistrovství světa," řekl Vůjtek.

"Byl bych rád, kdyby se udělalo všechno pro slovenský hokej, aby se skončilo se zákulisními spory a psalo se už jen o sportu. Na olympiádě nám ne všechno vyšlo, povedlo se nám jen málo věcí. Ale příprava je úplně jiná než na světový šampionát, kdy máte na všechno mnohem víc času," dodal.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.