Brankářky Szabadosová a Rätyová získaly profi smlouvy mezi muži

12. března 2014 19:49 - Ottawa

Brankářka olympijských vítězek z Kanady Shannon Szabadosová a také další účastnice turnaje v Soči Noora Rätyová z Finska získaly profesionální smlouvy v mužském hokeji. Sedmadvacetiletá Szabadosová v zámoří, čtyřiadvacetiletá Rätyová v rodné zemi.

 

Brian Snyder, Reuters

Szabadosová, jež v Soči přidala do své bohaté medailové sbírky druhé olympijské zlato, si nedávno zatrénovala s profesionály z NHL, když vypomohla při nedostatku brankářů Edmontonu. A podle všeho si proti ranám Olejářů nevedla vůbec špatně.

"Je skutečně dobrá," ocenil útočník Jordan Eberle. "Jakmile to zjistíte, snažíte se o to víc, abyste dali co nejvíce gólů, jak to jen půjde," dodal.

Dokázat to nyní může mistryně světa z roku 2012 v americké Southern Professional Hockey League jakožto členka mužského týmu Columbus Cottonmouths. "Jsem nadšený, že tu budeme mít sportovce světové třídy. Shannon vyhrávala na všech úrovních, ať už v ženském nebo mužském hokeji," připomněl v tiskové zprávě kouč týmu Jerome Bechard. "Jakmile se tu rozkouká, nasadíme ji do hry," přislíbil.

Rätyová: Můj sen se stává skutečností

Rätyová nastoupila za finskou reprezentaci již v 15 letech a je považována za jednu z nejlepších světových brankářek. Podílela se i na zisku olympijského bronzu před čtyřmi lety ve Vancouveru. Nyní bude prokazovat své umění v týmu Kiekko-Vantaa, který z osmé příčky proklouzl jako poslední do play off ligy Mestis, druhé nejvyšší ve Finsku.

Talentovaná brankářka podepsala s vedením klubu jednoletý kontrakt pro nadcházející ročník 2014/15. Akceptovala roli brankářské dvojky, ale věří, že se občas dostane do hry. I proto, aby si na živobytí mohla vydělávat v klubu z regionu u hlavního města Helsinek, po olympijském turnaji ohlásila odchod z ženského hokeje.

"Potřebovala jsem výzvu. Bude to tvrdé a teprve čas napoví, jak to bude vypadat, ale proto sport děláte; posouváte své vlastní limity a boříte hranice. Mé motto ostatně zní 'sni ve velkém a miř vysoko'. Klubu patří mé velké poděkování za tuto příležitost. Můj sen se tím stává skutečností," uvedla Rätyová pro finská média.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: