Rus Šipačov dostal za faul na Fina Jormakku třízápasový trest

12. května 2014 16:36 - Minsk

Ruský útočník Vadim Šipačov dostal od disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace (IIHF) třízápasový trest za faul na Fina Pekku Jormakku v nedělním utkání základní skupiny mistrovství světa v Minsku.

 

Darko Bandic, ČTK/AP

Šipačov fauloval Jormakku na začátku druhé třetiny, kdy jej zasáhl loktem do hlavy. Finský útočník opustil led zafixovaný na nosítkách a vyšetření v nemocnici prokázala, že má otřes mozku. Švédští rozhodčí Mikael Nord a Marcus Vinnerborg atak Šipačova na soupeře neoznačili za faul, disciplinární komise ale v pondělí rozhodla o dodatečném trestu pro hráče sborné.

Podle vyjádření zástupců komise měl Šipačov dostatek času, aby protihráče atakoval jinak, neměl zájem hrát puk a trefil pravým ramenem hlavu Jormakky. Šipačov měl být podle nich vyloučen na pět minut a do konce utkání, přestože se jednalo o neúmyslné zranění.

Disciplinární komise IIHF potrestala i útočníka Kazachstánu Fjodora Poliščuka, který má zastavenou činnost na jednu utkání za hru vysokou holí v souboji s Běloruskem. Poliščuk zasáhl holí do obličeje Sergeje Kosticyna.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.