Rubriky:

Ostatní

Kanada - Lugano 5:2 Kanada porazila Lugano a vyhrála počtrnácté Spenglerův pohár

31. prosince 2016 14:33 - Davos

Hokejisté Kanady porazili ve finále jubilejního 90. ročníku Spenglerova poháru Lugano 5:2. O čtrnáctém triumfu na prestižním turnaji v Davosu rozhodl zámořský výběr v repríze loňského finálového souboje třemi góly ve druhé třetině. Kanada je druhým nejúspěšnějším účastníkem turnaje a nyní už ztrácí pouze jediné prvenství na Davos.

 

Melanie Duchene, ČTK/AP

Lugano, přemožitel Hradce Králové v základní skupině, šlo stejně jako v loňském finále do vedení, když tentokrát udeřilo již po 31 vteřinách hry: Bürgler si počkal na přihrávku na útočné modré čáře a pak se trefil z kruhu pro vhazování nekompromisně pod horní tyčku. Genoway však brzy vyrovnal úspěšnou dorážkou zblízka a položil základní stavební kámen k obratu.

Ten byl dokonán hned zkraje druhé dvacetiminutovky. Micflikier po 59 vteřinách parádní nahrávkou z otočky našel číhajícího Pouliota, který jen nastavil hokejku a poslal Kanadu do vedení. To navíc za dvě minuty zvýraznil gólem v oslabení Emmerton. I díky chybě Lugana při rozehrávce za vlastní brankou zvýšil už na 4:1 Ebbett.

Ve 45. minutě se podruhé v utkání trefil Bürgler, když Lugano už po 23 vteřinách potrestalo Floodův prohřešek. Blíže na dostřel už se však švýcarský celek nedostal. Naopak 17 vteřin před vypršením základní hrací doby inkasoval popáté při power play z hole Spalinga.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu - finále:
Kanada - Lugano 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky: 7. Genoway, 21. Pouliot, 23. Emmerton, 38. Ebbett, 60. Spaling - 1. a 45. Bürgler.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní