Živě

Hadamczik: Musím najít hráče, co neudělají hloupost

13. listopadu 2006 08:40

Poučení z Turnaje Karjala si přivezl trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik. Jeho svěřenci předváděli lepší výkony než na domácím turnaji v Liberci, přesto ve Finsku nevyhráli. Tři body získali výhrou nad Švédy v Praze, jeden přidali po prohře s Ruskem po samostatných nájezdech.

Jak hodnotíte účinkování reprezentace na turnaji Karjala?

Tým předváděl lepší výkony než na turnaji v Liberci, což se promítlo hlavně zlepšením obranné práce i důraznějším pojetím útoku. Výsledkově si cením přerušení dlouhé série porážek se Švédy i zápasu s výtečnými Rusy, kde jsme byli blízko vítězství. Také s Finy, dokud jsme hráli v pěti, byla šance na úspěch, jenže tam přišly fauly, které nesmíme dělat.

Proč tým ve třech zápasech nasbíral 82 trestných minut?

Trápí nás nedisciplinovanost, někteří hráči se dopouští zbytečných faulů hokejkou. Musíme příště vybírat takové, kteří v trendu pravidel obstojí a neudělají hloupost. Často ty zákroky plynou z přemíry snahy, těžko ale najít pochopení pro fauly Divíška nebo Skuhravého v útočném pásmu. Hra v oslabení nebyla naší slabinou, jenže stála pokaždé moc sil. Vyčerpaní hráči mohli těžko uspět v soubojích. Navíc někteří jsou pořád na ledě, jiní téměř nehrají.

Co vám turnaj naznačil směrem ke světovému šampionátu?

Parádní byli gólmani Čechmánek i Málek. Tam si můžeme luxusně vybírat. V útoku se zabydluje Irgl, herní kvalitu opakovaně předvedli Hlinka a Sýkora. Třeba Brendl přijel jako král střelců švédské ligy, ale s výjimkou gólu z přesilovky tu vizitku nenaplnil. Nelze vynášet příkré soudy, i když v lepším světle vidím Straku nebo debutujícího Platila, který potřebuje sbírat zkušenosti.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.