Skořepovi k nominaci pomohlo, že Třinec šlape

7. prosince 2006 11:33

Po třech letech se objevil v hledáčku kouče české hokejové reprezentace útočník Zdeněk Skořepa. Alois Hadamczik třineckého forvarda zařadil do nominace pro nadcházející třetí díl Euro Hockey Tour v Moskvě. "Vůbec jsem netušil, že bych mohl být ve hře o jednu z pozvánek," říká Skořepa v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Tušil jste, že byste se mohl objevit v hledáčku reprezentačního trenéra Hadamczika pro moskevský turnaj Channel One?
Vůbec ne! Byl to pro mě šok, i když to možná není úplně to správné slovo. Byl jsem prostě obrovsky a mile překvapen. Vůbec jsem netušil, že bych mohl být ve hře o jednu z pozvánek.

Takže jste neměl ani tušení, že vás trenér Hadamczik při návštěvách extraligových zápasů v Třinci sleduje a zvažuje vaše povolání?
Opravdu jsem v to ani ve snu nedoufal. Možná i proto, že se mi v poslední době nedařilo až tak, jak bych si sám představoval. Zřejmě mi ale pomohlo, že Třinec teď šlape. Výkony týmu v extralize určitě přispěly k tomu, že si znovu zahraji v národním týmu, ačkoli mi už v srpnu bylo třicet.

Třinec v extralize pětkrát v řadě vyhrál a posunul se v tabulce hodně nahoru. Čím si probuzení vašeho týmu vysvětlujete?
Je výhoda, že máme perfektní partu. Teď jsme zlepšili obranu, skvěle chytá Martin Vojtek a držíme se na vítězné vlně. Od toho se odvíjí, že si na ledě dovolíme i třeba víc než obvykle. Je to hodně nezvyklé, aby z Třince jeli tři lidi na sraz reprezentace. Snad si pohodu s Jirkou Polanským a Vlastou Kroupou přeneseme i do nároďáku.

Do reprezentace se vracíte po třech letech, tehdy jste odehrál tři utkání na turnaji Karjala. Co to pro vás znamená?
Je to ohromná čest, nic víc než hrát za národní mužstvo není. Jsem moc šťastný, že znovu poznám hokej na mezinárodní úrovni, zase si mohu vyzkoušet, jak to tam chodí. Těším se.

Hrát se bude v Rusku, což je pro řadu hráčů lukrativní z důvodu, že pošilhávají po angažmá v tamní superlize. Patříte mezi ně?
Nepřemýšlím, co bude. Zajímá mě dnešek. Mám v Třinci ještě dva roky smlouvu a jsem tam opravdu spokojený. Budoucnost neřeším.

Nakolik vám pozvánka na turnaj narušila předvánoční program?
Samozřejmě jsem už měl nějaké plány, čtyři dny volna jsem chtěl využít i k návštěvě domova v Teplicích, kam se z Třince přes celou republiku tak často nedostanu, ale moc rád to změním.

Dárky budete nakupovat v Moskvě, nebo jejich shánění teď ještě urychlíte?
Vše důležité už jsem stačil sehnat. Nemám rád shon na poslední chvíli, takže jsem v pohodě.

Igor Bruzl, Sport.cz, Právo

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.