Živě

Česko - Rakousko 3:1 Hokejisté měli ve Znojmě drtivou převahu, jenže dali Rakušanům jen tři góly

MinutaMin. Tým Hráč Akce
4. Tomášek 1:0
10. Klok 2:0
43. Fořt 3:0
58. Hofer 3:1
Záznam online reportáže »

10. dubna 2019 18:34 - Praha
(Aktualizováno: 10. dubna 2019 21:18)

Byla to na znojemském ledě hra v podstatě na jednu branku, ale drtivá převaha českých hokejistů se moc neodrazila ve skóre. První z devíti přípravných utkání před MS vyhráli reprezentanti nakonec jen 3:1, byť na rakouskou branku vyslali přes čtyřicet střel.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Zatímco Kickert do poloviny první třetiny lovil dvakrát puk ze sítě, debutující český gólman Marek Langhamer byl přinucen k zásahu až ve 25. minutě, kdy zastavil dělovku Schlachera od modré. Za vše mluví poměr střel 17:0 v úvodní části, kdy Tomášek po šikovné dorážce rychle využil přesilovku a o šest minut později se z premiérové trefy za národní tým radoval obránce Klok.

Herní projev reprezentantů sice zdobilo dobré bruslení i snaha o aktivní napadání hluboko ve středním pásmu, jenže zakončení scházela lepší efektivita. Šancí bylo spousta, jenže pochytal je buď v ohni střel úspěšný rakouský brankář, nebo ztroskotaly na zbrklosti českých hokejistů.

Česká střídačka zdraví střelce gólu.

Luboš Pavlíček, ČTK

Dvakrát Kickertovi pomohla i tyčka, vyzrál na něj až v 53. minutě další nováček Fořt, jenž si tak z premiéry v českém dresu odnesl bilanci 1+1.

„Většinu času jsme strávili v útočném pásmu a měli jasně navrch, jenže nepromítlo se to víc do gólů. Já se třeba při tom svém brejku pral s pukem i sám se sebou," mínil útočník Jiří Sekáč.

Langhamer se nakonec čistého konta nedočkal, překonal ho v úplném závěru legionář Hofer ze švýcarského klubu Ambri-Piotta.

Euro Hockey Challenge ve Znojmě:
ČR - Rakousko 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Tomášek (Fořt, Jordán), 10. Klok (Tomáš Dvořák), 53. Fořt (Červený) - 58. Hofer (R. Wolf). Rozhodčí: Hradil, Šír - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4250 (vyprodáno).
ČR: Langhamer - Kundrátek, Kolář, F. Pavlík, Jordán, Mozík, Krejčík, Klok, Tomáš Dvořák - Řepík, T. Zohorna, Sekáč - Tomášek, Fořt, Červený - Š. Stránský, Mertl, P. Zdráhal - R. Pavlík, R. Zohorna, O. Beránek. Trenéři: Miloš Říha a Robert Reichel.
Rakousko: Kickert - Maier, Lindner, Schlacher, R. Wolf, Vallant, Payr, Kernberger, Matzka, Steffler - Ulmer, Häussle, Ganahl - Hofer, Haudum, Zwerger - Wachter, Gaffal, Macierzynski - Pöschmann, Maxa, Antonitsch. Trenéři: Roger Bader, Alexander Mellitzer a Markus Peintner
Martin Kézr, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.