Rubriky:

Reprezentace

Děkuji všem, kteří pomáhají zastavit pandemii, vzkázal kapitán Voráček

25. března 2020 11:26 - Praha

NHL se nehraje, další hokejové soutěže jsou na tom podobně. Mistrovství světa ve Švýcarsku je zrušeno, světu vládne koronavir, ten ovlivňuje veškeré dění. V první lajně s pandemií bojují lékaři, záchranáři, hasiči, policisté a další. Těm všem se rozhodl poděkovat Jakub Voráček, kapitán české reprezentace a útočník Philadelphie.

 

Twitter: Hokejový nároďák

"Chtěl bych tímto videem trochu poděkovat lidem, kteří pomáhají zastavit pandemii koronaviru - záchranářům, hasičům, policajtům, zdravotníkům, sestřičkám. Prostě všem, kteří dávají do risku svoje zdraví, jenom proto, aby pomohli ostatním. Díky moc za vše a všichni se držte," řekl Voráček ve videu.

Třicetiletý kladenský odchovanec musel předčasně ukončit sezonu v zámoří a nyní už je zpátky v Česku. Dodržuje vládní nařízení a společně s miliony Čechů čeká, jak se situace vyvine.

Občas si doma zacvičí, jinak nemůže téměř nic. Nikdo neví, jestli se NHL ještě v této sezoně rozjede, kdy skončí nejhorší období s pandemií. Voráček by chtěl hrát, ale...

„Zdůrazňuju, že to je jen hokej a na světě jsou rozhodně důležitější věci. Zastavení sezony je naprostá maličkost oproti tomu, čím si prochází normální lidé. Vždyť mnoha z nich umírají jejich blízcí," dodal pro ČTK vítěz Zlaté hokejky 2015.

Voráček v této sezoně odehrál v NHL 69 zápasů a připsal si 56 bodů (12+44). Jak dopadne jeho dvanáctá sezona v zámoří, netuší.

lik, Sport.cz