Rubriky:

Reprezentace

To bude výzva! Čeští hokejisté znají své soupeře na olympiádě v Pekingu

24. dubna 2020 12:28 - Praha
(Aktualizováno: 24. dubna 2020 13:26)

Čeští hokejisté budou hrát na olympijských hrách v Pekingu 2022 v základní skupině B a utkají se s Ruskem, Švýcarskem a týmem, který postoupí z kvalifikace. Informaci v pátek zveřejnila Mezinárodní hokejová federace (IIHF), která s ohledem na neuskutečněné mistrovství světa v Curychu a Lausanne definitivně určila pořadí světového žebříčku pro rok 2020.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve skupině A se představí Kanada, USA, Německo a domácí Čína, ve skupině C Finsko, Švédsko a dva týmy z kvalifikace. Do "české" skupiny bude zařazen podle žebříčku nejhorší z postupujících týmů.

Kvalifikační turnaje budou tři od 27. do 30. srpna 2020 a jeden z nich se uskuteční na v Bratislavě, kde se domácí slovenská reprezentace utká s Běloruskem, Rakouskem a Polskem.

V Rize se pak o jedno postupové místo utká domácí Lotyšsko, Francie, Itálie a Maďarsko. Na zatím neurčeném místě v Norsku budou o poslední místo pro ZOH 2022 bojovat domácí s Dánskem, Koreou a Slovinskem.

Jasno mají i ženy

IIHF dnes zveřejnila i složení základních skupin ženského turnaje, na němž má zajištěnou účast na základě žebříčku nejlepších šest týmů plus domácí Čína. České reprezentantky, které jsou aktuálně sedmé, budou o tři volná místa bojovat v kvalifikaci.

Vzhledem ke svému postavení v žebříčku má Česká republika právo kvalifikační turnaj hostit. Dějiště bude teprve určeno.

Muži:
Skupina A: Kanada (1), USA (6), Německo (7), Čína (12).
Skupina B: Rusko (2), Česko (5), Švýcarsko (8), kvalifikant 3 (11).
Skupina C: Finsko (3), Švédsko (4), kvalifikant 1 (9), kvalifikant 2 (10).
Ženy:
Skupina A: USA (1), Kanada (2), Finsko (3), Rusko (4), Švýcarsko (5).
Skupina B: Japonsko (6), kvalifikant 1 (7), kvalifikant 2 (8), kvalifikant 3 (9), Čína (10)
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace