Rubriky:

Reprezentace

Necítím se zrovna ideálně, přiznal Jágr po příletu do Prahy

12. prosince 2009 13:49 - PRAHA

Hned po příletu spěchal za rodiči, které neviděl několik měsíců. Hokejista Omsku Jaromír Jágr si ještě před olympiádou ve Vancouveru vyzkouší souhru s reprezentačními spoluhráči v pražském duelu s Finy a dvou moskevských utkáních Channel One Cupu. „Měl jsem docela dlouho zdravotní pauzu, takže každý zápas mi pomůže dostat se zpátky do formy,“ věří Jágr.

 

Petr Hloušek, Právo

Co máte do úterního srazu reprezentace v plánu?

Tak akorát odpočívat. Přijel jsem za rodiči, které jsem neviděl půl roku. Kamarády jsem taky neviděl... Všechno nějak stihnu během dvou dnů, no a v úterý přijdu na sraz.

Byla to vaše iniciativa zahrát si za národní tým ještě před olympiádou?

S Růžou jsme se vzájemně domluvili, ale ono se to i hodilo. Jak jsem říkal, půl roku jsem nebyl doma. A ještě se hraje zápas v Praze, čili strávím víc dnů v Čechách...

Kvůli problémům s hýžďovým svalem jste měl celkem dlouho zdravotní pauzu. Už je všechno v pořádku?

Není to úplně dobrý. Dá se s tím hrát, ale přestávka byla fakt dlouhá. Pětadvacet dnů jsem nemohl nic dělat. Vůbec jsem se nehýbal. To v mým věku člověka pošle zpátky.

Omezují vás ty potíže při hře?

To ne, ale když nemůžeš dělat nic tak dlouhou dobu, tak ztratíš kondici i sílu. Záleží jenom, jak rychle to naberu zpátky, protože moc ideálně se necítím.

V pátek hrál za CSKA Moskva jednapadesátiletý Vjačeslav Fetisov, co jste na jeho výkon říkal?

Já hlavně neviděl ten zápas, nevím kolik toho přesně odehrál... Kdyby se to stalo v Americe, tak by tam šel na jedno střídání a udělali by z toho obrovskou senzaci. Ale on prý snad byl na ledě dvě třetiny. Tak to klobouk dolů.

Před časem jste tvrdil, že pojedete na olympiádu do Vancouveru, jen když vám to půjde. Takže: jde to?

No nejde! (směje se). Taky ještě nikam nejedu...

Kompletní rozhovor si můžete přečíst v pondělním vydání deníku Právo.
Marek Burkert, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace