Hokejoví reprezentanti podpoří zdravotníky v první linii, věnují jim část honoráře za Karjalu

5. listopadu 2020 10:51 - Helsinky

Čeští hokejoví reprezentanti, kteří se tento týden představí na turnaji Karjala v Helsinkách, se rozhodli podpořit zdravotníky, kteří v České republice bojují s koronavirem v první "lajně". Část svého honoráře z úvodní akce seriálu Euro Hockey Tour věnují na transparentní účet projektu "Pomáháme sestřičkám".

 

Český hokej

"Žijeme v nelehké době a chtěli bychom podpořit naše sestřičky a zdravotníky, kteří u nás doma bojují proti covidu v první linii. Rádi bychom to udělali pomocí hashtagu #pomahamesestrickam, který můžeme všichni postovat na facebook, instagram a trošičku je podpořit, dodat jim optimismu," uvedl útočník Andrej Nestrašil ve videu, které národní tým na podporu zdravotníků v Helsinkách natočil.

Zdůraznil, že reprezentantům není složitá situace v Česku lhostejná, i když řada z nich hraje v zahraničí. "Část honoráře z turnaje věnujeme ve prospěch transparentního účtu na podporu zdravotníků a sestřiček," doplnil hráč ruského Magnitogorsku.

Projekt "Pomáháme sestřičkám" zaštiťuje jeden z hlavních partnerů českého hokeje Generali Česká pojišťovna a Česká asociace sester. Na transparentním účtu je téměř šest milionů korun, které se využívají například na pomoc v podobě balíčků s vitamíny na podporu imunity pro zdravotnický personál. Projekt podpořili například freestyle motokrosař Petr Pilát, hudebníci Matěj Ruppert, David Koller nebo herec Igor Chmela.

škv, ČTK, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: