Rubriky:

Reprezentace

Hokejová reprezentace do Helsinek nepojede. Zápas s Finy se uskuteční v Moskvě

19. listopadu 2020 13:28 - Helsinky/Praha

Česká hokejová reprezentace nenastoupí ke svému prvnímu zápasu prosincového Channel One Cupu proti Finsku v Helsinkách, jak bylo původně plánováno, ale v Moskvě, která je hlavním dějištěm druhého podniku seriálu Euro Hockey Tour. Informoval o tom finský deník Italehti.

 

Vesa Moilanen, ČTK/AP

Důvodem je snaha o vyhýbání se zbytečnému cestování a zabránění možnému šíření nemoci covid-19.

Opakuje se tak situace z listopadové Karjaly. V rámci ní měli Češi sehrát zápas proti Švédům v pražské O2 areně a teprve pak se přesunout do Helsinek. I tehdy ale nakonec proběhl celý turnaj ve finské metropoli.

Čeští hokejisté proti Švédům v Praze nenastoupí!

Channel One Cup, který je na programu od 17. do 20. prosince, proběhne v Moskvě ve velmi podobném režimu jako na listopadové Karjale. Hráči budou v tzv. bublině a podstoupí pravidelné testy na koronavirus.

Zápasy domácí sborné by se měly odehrát před omezeným počtem diváků, ostatní duely mají být před prázdnými tribunami. Svěřenci trenéra Filipa Pešána na turnaji postupně vyzvou Finsko, Rusko a Švédsko.

škv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.