Dvojitý dárek pro hokejový potěr. Kluci vzali za kliku reprezentace a odnesli si výstroj

9. listopadu 2011 09:39 - PRAHA

Přišli do šatny, ke které vzhlíží jen ve svých odvážných snech a představách. Na pár minut se jim splnil sen. Kluci okolo šesti let vzali za kliku šatny hokejové reprezentace. Viděli na vlastní oči Nedvěda, Průchu, Štěpánka, Kotalíka, Petružálka. A domů nešli s prázdnou. Český hokejový svaz zajistil téměř tisícovce nejmenších hokejistů výstroj.

 

Petr Horník, Právo

První sady putovaly do 116 klubů zařazených v systému středisek hokejového svazu, dalších téměř 350 sad obdrží kluby v nejbližší době.

„Chceme pomoci dětem ze sociálně slabších rodin, pro které může finanční náročnost hokeje představovat zásadní překážku. Věřím, že tak na kluziště přivedeme nové talenty, které by se jinak musely věnovat jiným sportovním odvětvím,“ řekl Tomáš Král, prezident Českého hokejového svazu.

Dětské sady pro hokejisty ve věku pěti až sedmi let obsahují helmu, rukavice, chrániče loktů, ramen a holení. Dále hráčské kalhoty, hokejku a sportovní tašku.

Partnery projektu „Hokejová výstroj nejmenším“, součásti programu „Pojď hrát hokej“, jsou akciová společnost ČEPS a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

lik, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.