Rubriky:

Reprezentace

Logu domácího MS 2015 bude dominovat lev, s maskotem Krtečkem svaz neuspěl

28. listopadu 2013 13:45 - Praha

Žádná fádní figurka hokejisty nebo dokonce zkřížené hokejky a puk mezi nimi. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) na čtvrteční tiskové konferenci představil logo pro domácí mistrovství světa 2015 v Praze a Ostravě. Logu bude dominovat dvouocasý lev držící hokejku vyvedený v barvách státní trikolóry.

 

www.cslh.cz

„Když se podíváte na znaky předchozích mistrovství, mnohokrát se na nich objevovala figurka hokejisty. A tohle jsme si nepřáli," řekl prezident ČSLH Tomáš Král s tím, že logo by mělo být inspirováno státním znakem a barvami.

„Základní tvar je dán Mezinárodní hokejovou federací (IIHF) a žádné změny se nepřipouští. Oslovili jsme několik grafických studií, která nám poslala své návrhy. Šlo nám hlavně o to, aby bylo přehledné a vypadalo hezky," uvedl Král a přiznal, že některá větší grafická studia se kvůli striktním nařízením IIHF nechtěla pro nedostatek prostoru na logu podílet.

Svaz kromě loga pro jubilejní desátý světový šampionát konaný v České republice resp. Československu zároveň intenzivně pracuje na výběru maskota. „Prvotní nápad, o kterém jsme uvažovali, a velice se mně i ostatním líbil, byl Krteček. Ale situace ohledně autorských práv a nevyřízeného dědictví spojeného s touto postavičkou byla hodně složitá a tahle možnost padla," posteskl si Král.

V rukávu už však má alternativu, která by se rovněž měla vyznačovat českou tematikou. „Mohlo by to být fajn a vtipné," usmál se Král, ale konkrétnější být nechtěl. Vyloučil však, že by maskotem měl být lev. I proto, že stejného maskota používá Slavia, Hradec Králové nebo pražský Lev.

škv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.