Hokejové MS v Česku už má své profily na sociálních sítích

4. června 2014 16:58 - Praha

Hokejové mistrovství světa začne v České republice až na začátku května příštího roku, přípravy na vrcholnou akci už jsou ale v plném proudu. Ve středu například pořadatelé spustili oficiální profily na sociálních sítích Facebook a Twitter.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Sociální sítě jsou v rámci komunikace s fanoušky velkým fenoménem a my je chceme využívat opravdu intenzivně. Prostřednictvím Facebooku a Twitteru bychom lidem chtěli poskytovat nejenom informace o přípravách šampionátu, ale také co nejvíce zajímavostí ze zákulisí," uvedla generální sekretářka organizačního výboru Markéta Štěrbová v oficiální tiskové zprávě.

Profil MS na Facebooku bude navíc postupně spuštěn v osmi jazycích - česky, anglicky, slovensky, rusky, německy, francouzsky, švédsky a finsky. "Věříme, že oficiální profily v uvedených jazycích budou pro fanoušky v jednotlivých zemích uživatelsky příjemnější," dodala Štěrbová. Dnes byla spuštěna česká a anglická verze, v dalších jazycích budou následovat v příštích týdnech.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.