Příští hokejové MS se bude hrát pouze v Moskvě

16. června 2006 16:01 - MOSKVA

Hokejové mistrovství světa se v příštím roce uskuteční jen v moskevském regionu. Ruští pořadatelé se rozhodli přehodnotit svůj úmysl hrát v Moskvě a v Petrohradu. Nově se tak bude hrát pouze v metropoli a jejím okolí, uvedl tiskový mluvčí ruské hokejové federace Vladimir Gerasimov. Změna se dotkne i českého týmu, který byl původně zařazen do petrohradské základní skupiny.

Hlavní důvody změny jsou podle mluvčího ekonomické. Pořadatelům zřejmě nadělalo problémy rozdělení týmů do základních skupin mistrovství. Letos na šampionátu v Lotyšsku se totiž rozhodlo, že o čtveřicích, které na sebe narazí v první fázi turnaje, nebude rozhodovat los, ale žebříček mezinárodní hokejové federace.

Rusové tak nemohli uskutečnit svůj původní plán nasadit sbornou do Moskvy a Finsko do Petrohradu. Oba celky se totiž utkají v základní skupině D, jejíž zápasy se měly hrát v Petrohradu.

Jak Rusové situaci konkrétně vyřeší, není ještě jasné. Představitelé tamního svazu pouze uvedli, že vedle nové arény, která se v Moskvě momentálně staví, by se zápasy MS měly hrát také v nové hale klubu Chimik Moskevská oblast, která byla nedávno otevřena v Mytišči.

Nová víceúčelová aréna

Nový Ledový palác, hlavní stánek připravovaného mistrovství světa, vyrůstá na Chodynském poli v Moskvě. Podle představ moskevské radnice by hala, zvenčí v barvách ruské bílo-modro-červené trikolóry, měla být otevřena na konci letošního roku, k 60. výročí ruského hokeje.

Hala o rozloze 57 500 metrů čtverečních bude využívána nejen k turnajům v hokeji, ale i v krasobruslení, basketbalu, boxu, tenisu či gymnastice. Určena je pro pro 14 000 diváků. Tribuny mají mít tři patra, prostřední z nich s lóžemi pro VIP hosty.

Organizační výbor šampionátu povede zplnomocněný představitel ruského prezidenta v Centrálním federálním okruhu Georgij Poltavčenko. Podle mluvčího ruské hokejové federace je to výrazem zájmu ruského státu o hladký průběh a vysokou úroveň mistrovství.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.