Euro Hockey Tour on-line: Česko vs. Švédsko

2. září 2006 17:15 - PRAHA/LIBEREC

Čeští hokejisté se i v druhém utkání na turnaji o Pohár České pojišťovny v Liberci proti Švédsku představí v brance s Milanem Hniličkou. Zkušený liberecký gólman má v sobotu pomoci ukončit nepříznivou bilanci ze vzájemných zápasů s úřadujícími olympijskými vítězi a mistry světa. Sledujte utkání od 18 hodin v on-line reportáži na Sport.cz.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Kouč Alois Hadamczik po čtvrteční výhře 2:1 nad Finskem po samostatných nájezdech učinil změny v první a čtvrté formaci. V té zahajovací nahradil beka Lukáše Zíba Jiří Hunkes a Josef Marha se posunul na levé křídlo k Petru Sýkorovi a Janu Markovi. "Marha by měl plnit v první lajně spíše defenzivní roli. V útočném pásmu bude mít za úkol clonit před brankou, v obranném pásmu vyhrávat buly," řekl Hadamczik v rozhovoru s novináři.

On-line reportáž z utkání Česko vs. Švédsko sledujte zde.

Do čtvrtého útoku se zařadí k Miloslavu Hořavovi Václav Skuhravý a Václav Pletka, role náhradníků připadne na sobotu Ivanu Rachůnkovi, Martinu Chabadovi i Zíbovi. Kouč českého týmu neplánuje zařazení sedmi obránců. "Budeme hrát na mistrovství světa se šesti, tak k tomu už teď směřujeme. Vyhovuje nám to tak," uvedl Hadamczik.

V uplynulém ročníku Hadamczikův výběr ze šesti duelů se Švédy pětkrát prohrál a jen v Moskvě zvítězil 1:0 v prodloužení. V kádru má trenér Tří korunek Bengt-Ake Gustafsson osm hráčů ze zlatého týmu z Rigy, přičemž obránce Kenny Jönsson s útočníkem Mikou Hannulou byli i při únorovém triumfu na olympiádě v Turíně.

Čeští hokejisté už nedali Švédům dva zápasy za sebou gól. "Musíme být trpěliví jako oni. Jakmile proti nim otevřete hru, tak toho využijí. Je to vyzrálý tým s několika hráči z Rigy. Pro některé naše hráče to bude dobrá zkouška, aby ukázali, jestli s nimi máme počítat na další turnaje," prohlásil Hadamczik.

ČTK, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: