Kanada - Švýcarsko 8:2Kanada po kanonádě vyzve Čechy v boji o finále! Slováci trápili Švédy, Rusové končí

Žádné překvapení se nekonalo. Kanadská hokejová dvacítka porazila ve čtvrtfinále MS v Buffalu Švýcarsko jednoznačně 8:2 a bude v boji o finále (v noci na pátek ve 2:00 SEČ) soupeřem českého týmu. Slováci potrápili Švédy, ale další senzaci už nezvládli a po porážce 2:3 na šampionátu končí. Tre Kronor se utkají o finále ve čtvrtek ve 22:00 SEČ s domácím týmem USA, který porazil Rusy 4:2.

Sam Steel z Kanady před švýcarskou brankou.

Čtyřmi body za gól a tři asistence přispěl k hladkému vítězství Kanady Brett Howden, dvě branky vstřelil Drake Batherson.

Favorit, který vyhrál základní skupinu A, rozhodl už v první třetině. Po 48 vteřinách otevřel skóre Howden, v deváté minutě zvýšil Calle Makar a v čase 12:06 už to bylo 3:0 pro Kanadu. Přesilovou hru při Müllerově vyloučení využil Batherson.

Ve 27. minutě zvýšil náskok opět Bartherson, za 72 sekund se prosadil i Jordan Kyrou a Philipa Wüthricha vystřídal ve švýcarské brance Mateo Ritz. Vzápětí sice pokazil Carterovi Hartovi čisté konto Dario Rohrbach, ale Kanadě vrátil krátce po polovině utkání pětibrankový náskok Connor Timmins.

V polovině závěrečné části korigoval stav dokonce ve vlastním oslabení Axel Simic. Ale stále ještě při pobytu Marca Cavalleriho na trestné lavici se trefil Dillon Dubé a výsledek dovršil 51 vteřin před koncem Maxime Comtois.

Bellows poslal Rusy domů

Rusové dokázali proti Američanům dvakrát smazat ztrátu, ale v 53. minutě rozhodl svou druhou brankou v utkání Kieffer Bellows. Výsledek pojistil 42 sekund před koncem při power play Ruska do prázdné branky Joey Anderson.

Švédy dostal proti Slovensku do vedení po devíti vteřinách druhé třetiny Isac Lundeström a ve 27. minutě zvýšil Fabian Zetterlund. V závěru druhé třetiny snížil při vyloučení Rasmuse Dahlina Martin Bodák, ale favoritovi vrátil dvoubrankový náskok v 51. minutě druhou trefou v utkání Lundeström.

Za 101 vteřin sice ještě vykřesal naději pro Slovensko rovněž druhým gólem večera kapitán Bodák, ale Švédové náskok udrželi. V zápase Slovensko předčili v poměru střel 39:22.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Buffalu - čtvrtfinále:
Kanada - Švýcarsko 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Howden (Comtois, Makar), 9. Makar (Timmins, Comtois), 13. Batherson (Katchouk, Thomas), 27. Batherson (Howden), 28. Kyrou (Steel), 33. Timmins (Steenbergen, Howden), 52. Dubé (Kyrou, Raddysh), 60. Comtois (Howden) - 29. Rohrbach (Le Coultre, Maillard), 51. Simic (Maillard). Rozhodčí: Grumsen (Dán.), Sjöqvist (Švéd.) - Jensen (Dán.), Sysujev (Rus.). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5533.
Švédsko - Slovensko 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Lundeström (Söderlund), 27. Zetterlund, 51. Lundeström (Söderlund, Steen) - 38. Bodák (Zeleňák, Miloš Roman), 52. Bodák (Kelemen, Smolka)
Vyloučeníí: 5:2 na 2 min, přesilovky: 0:1, oslabení: 0:0, rozhodčí: Garon (Lan.), Nikolic (Rak.) - Hancock (USA), Ondráček (ČR)
USA - Rusko 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Bellows (B. Tkachuk, Fox), 15. Yamamoto (Mittelstadt, Samberg), 53. Bellows (Samberg), 60. J. Anderson (Poehling, R. Lindgren) - 11. Šolochov (K. Kostin, Jelizarov), 44. Altybarmakjan (Samorukov). Rozhodčí: Kaukoraki (Fin.), Šír (ČR) - McCrank (Kan.), Šefčík (SR). Vyloučení: 4:4, navíc V. Sjomin (Rus.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6242.