Češi přípravu na Světový pohár zvládli, Jandač ale nechce stavět vzdušné zámky

15. září 2016 18:09 - Praha/Pittsburgh

Konec přípravných zápasů před hokejovým Světovým pohárem. Každý z osmi týmů měl v plánu tři utkání, aby se před měřením sil v Torontu, které se vrací do kalendáře po dvanácti letech, sehrál. Jaké jsou po přípravách prognózy? Kde hledat favority a outsidery?

 

Charles Leclaire, Reuters

Mezi týmy, které by neměly postoupit ze základní skupiny do semifinále, má být podle zámořských expertů také český výběr. Ale ten si v přípravě nevedl špatně. Porážka v Rusku, poté výhra v Praze proti stejnému soupeři. Na závěr vítězství nad Výběrem Severní Ameriky, který do zápasu s Českem neprohrál. Severoameričtí mladíci do 23 let si poradili s Výběrem Evropy 4:0 a 7:4. Až s týmem trenéra Josefa Jandače prohráli 2:3.

České mužstvo v improvizované tabulce skupiny A obsadilo nakonec třetí místo, když získalo čtyři body stejně jako USA a Kanada. Skupinu B by vyhrál Výběr Severní Ameriky, když dosáhl také na čtyři body. Stejný počet si připsali i Rusové.

„V prvním (utkání) jsme mohli proti Rusům klidně vyrovnat a teď jsme dvakrát vyhráli, co víc si přát. Do turnaje musíme jít s hlavami nahoře," řekl po posledním zápase brankář Michal Neuvirth.

Skupina A:
   Týmy  Body  Skóre
1. USA 4 9:9
2. Kanada 4 10:8
3. Česko 4 7:7
4. Výběr Evropy 2 10:13
Skupina B   
1. Výběr Severní Ameriky 4 13:7
2. Rusko 4 7:7
3. Švédsko 3 10:12
4. Finsko 2 8:11
(Zdroj: www.wch2016.com)   

Národní tým odehraje základní skupinu v Torontu s Kanadou, USA a Výběrem Evropy. S těmi se v přípravě nepotkal, ale čeští hokejisté porazili první dva z druhé improvizované skupiny. Potvrdí výsledky i při Světovém poháru?

Nejvíce gólů v přípravě vstřelil Výběr Severní Ameriky (13), naopak nejméně produktivní byly výběry Česka a Ruska (7). Nejvíce branek obdržel Tým Evropy (12), nejméně Česko, Rusko a Výběr Severní Ameriky (7).

„Bylo tam nasazení, bojovnost. Nahrály nám výkony brankářů a myslím si, že ve hře pět na pět, a to nechci stavět nějaké vzdušné zámky, máme šanci. Nesmíme být prostě vylučovaní a nesmíme zbytečně ztrácet puky," dodal po výhře nad Výběrem Severní Ameriky trenér Josef Jandač.

Ze základní skupiny postupují dvě mužstva do semifinále.

Přípravná utkání na Světový pohár 
Švédsko - Finsko 2:3pp
Česko - Rusko 3:4
Výběr Severní Ameriky - Výběr Evropy 4:0
Kanada - USA 2:4
Rusko - Česko 1:2sn
Finsko - Švédsko 3:6
USA - Kanada 2:5
Výběr Evropy - Výběr Severní Ameriky 4:7
Finsko - USA 2:3
Česko - Výběr Severní Ameriky 3:2
Švédsko - Výběr Evropy 2:6
Rusko - Kanada 2:3pp
lik, bum, Sport.cz, Právo

Postoupí Češi ze základní skupiny?


Časová osa: SP 2016

Filtr článků - SP 2016


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..