Šílená smůla. Brankář Kazachů si na MS dal neskutečný vlastní gól

Když se spekulovalo o největších outsiderech již probíhajícího mistrovství světa hokejistů do 20 let v České republice, jen málokdo nejspíš nezmínil Kazachstán. Jenže podceňovaný postsovětský tým se při premiéře na šampionátu v Třinci nepředvedl vůbec špatně, srazila jej však kuriozní chyba brankáře Vladislava Nureka.

Brankář Kazachstánu Vladislav Nurek.

Kazaši trápili favorizované Švýcary, kteří na loňském šampionátu obsadili čtvrté místo, prakticky celý zápas, ještě ve 49. minutě drželi vyrovnaný stav 3:3. A to se museli vyrovnat s neskutečnou smůlou, která je postihla při třetím inkasovaném gólu.

Joel Salzgeber nastřelil puk do mantinelu, odkud se odrazil do brankoviště. Dezorientovaný gólman Nurek si jej následně bruslí srazil za brankovou čáru.

Švýcaři nakonec zlomili zápas dvěma góly v závěrečné třetině na konečných 5:3. Nicméně podceňovaní rivalové z Kazachstánu ukázali, že se s nimi musí počítat. Právě proti nim vstoupí do šampionátu v pátek odpoledne Slovensko a nejspíš ho nečeká nic jednoduchého.