Rubriky:

Komerční články

Za mužský přechod může klesající hladina testosteronu

Komerční článek - 23. listopadu 2015 00:05

Mužský přechod neboli andropauza je způsoben přirozeným úbytkem mužského pohlavního hormonu - testosteronu. Jedná se o nezvratný biologický proces, kterému dříve či později musí čelit každý muž.

 

Hladina testosteronu klesá u všech mužů už od třicátého roku života, a to průměrně o 1 % ročně. První příznaky nedostatku tohoto hormonu se většinou projevují kolem čtyřicítky. Muži se stávají rozladění až neurotičtí, trpí poruchami spánku a jsou častěji vyčerpaní. Dalším nežádoucím příznakem andropauzy je ztráta libida, vedoucí k problémům v sexuálním životě, a také nabírání na váze. Je vědecky prokázáno, že po čtyřicítce ztrácí tělo každý rok 3 % svalové hmoty a nahrazuje ji v tkáních tukem.

Jak se bránit

Nejlepší obranou proti nežádoucím příznakům klesající hladiny testosteronu je sport a fyzická aktivita. Další vhodnou obranou proti negativním vlivům, které přinášejí pokles hladiny testosteronu, je pravidelné užívání doplňku stravy TestoMax. TestoMax je norský doplněk stravy vyvinutý pro muže po třicítce. Jeho přírodní složení je vyvážený mix vitamínů, minerálů a pískavice řeckého sena. Denní dávka obsahuje 600 mg pískavice řeckého sena. Pískavice podporuje růst svalové hmoty, pomáhá udržet rovnováhu metabolismu tuků a má pozitivní vliv na libido, více na testomax.cz

Zrušit