Brazílie - Jižní Afrika 0:0Ani hvězdný Neymar se netrefil. Brazílie na úvod ztratila s oslabenými Jihoafričany

Rio de Janeiro

Natěšení fotbaloví fanoušci v Brazílii se v úvodním vystoupení své reprezentace na domácí olympiádě v Riu vítězství nedočkali. Dokonce ani vstřeleného gólu. Tým kolem hvězdného Neymara jen remizoval 0:0 s Jihoafrickou republikou, která navíc dohrávala v deseti. V 60. minutě totiž dostal druhou žlutou kartu záložník Mvala.

Hvězdný Neymar během úvodního zápasu Brazílie na olympiádě proti Jihoafrické republice.

Olympijské zlato je jediné, které v bohaté sbírce brazilského fotbalu chybí. Letos na hrách v Riu k němu má dovést pořadatelskou zemi barcelonský útočník Neymar, ale na brankáře Khuneho si nepřišel. V další velké šanci Gabriel Jesus trefil v 68. minutě jen tyč.

Ve druhém zápase skupiny A Brazilci nastoupí v neděli proti Iráku, Jihoafričané se předtím utkají s Dány. Ti dnes s Irákem rovněž remizovali bez branek. Do čtvrtfinále z každé ze čtyř skupin projdou nejlepší dva celky.

Švédsko - Kolumbie 2:2 (1:1)
Branky: 43. Ishak, 62. Ajdarevic - 17. Gutiérrez, 75. Pabón z pen.
Nigérie - Japonsko 5:4 (3:2)
Branky: 10., 42., 52. z pen. a 66. Etebo, 6. Sadiq - 9. Koroki z pen., 12. Minamino, 70. Asano, 90.+5 Suzuki.
Skupina C (Salvador):
Mexiko - Německo 2:2 (0:0)
Branky: 52. Peralta, 61. Pizarro - 58. Gnabry, 78. Ginter.
Jižní Korea - Fidži 8:0 (1:0)
Branky: 32., 63. a 90.+3 Ryu Sung-u, 62. a 63. Kwon Čhang-hun, 77. a 90. Suk Hjon-čun, 72. Son Hung-min z pen.