USA - Polsko 3:0 Polští mistři světa znovu na olympijské stupně nedosáhnou

17. srpna 2016 16:31 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 18. srpna 2016 00:55)

Dlouho trvalo, než se američtí volejbalisté na olympijském turnaji rozehráli, ale dnes vyřadili polské mistry světa a jsou v semifinále. Poláci ani v Riu nezrušili čtvrtfinálovou kletbu, v bojích o medaile budou chybět už počtvrté v řadě. Stejně jako Američané naopak žijí svůj zlatý sen ruští obhájci titulu.

 

Yves Herman, Reuters

Tým USA vedený Johnem Sperawem přitom začal turnaj v Riu dvěma prohrami. Nejprve od Kanady, pak od Italů. Až čtvrteční vítězství nad domácí Brazílií jim zachránilo postup ze skupiny a v dnešním čtvrtfinále přehráli Poláky 3:0. Po skvělém servisu poslední mistry světa ubránili a odměnou jim bude páteční semifinále proti Itálii.

"Bolí nás to všechny, ale byli lepší. Hlavní rozdíl byl v servisu, Američané ho měli účinnější, taky předvedli skvělou práci na bloku," řekl francouzský kouč Poláků Stéphane Antiga. Američané celé čtvrtfinále odehráli bez střídání, nejvíce bodů 15 nasbíral smečař Aaron Russell.

Rusové, kteří před čtyřmi lety v Londýně brali zlato po neskutečném obratu ve finále s Brazílií, vyřadili ve čtvrtfinále Kanadu rovněž 3:0. Jejich dalším soupeřem bude domácí Brazílie.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Volejbal - muži:
Čtvrtfinále:
Rusko - Kanada 3:0 (15, 20, 18)
USA - Polsko 3:0 (23, 22, 20)
Itálie - Írán 3:0 (29, 19, 17)
Brazílie - Argentina 3:1 (22, -17, 19, 23)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..