Rubriky:

Míčové sporty

Brazilci se na pláži dočkali. Diváci se bavili i v pláštěnkách

19. srpna 2016 17:46 - Rio de Janeiro

Na druhý pokus se Brazilci přece jen dočkali zlata z Copacabany! Po finálové porážce ženského dua Larissa, Talita rozjásali domácí příznivce plážoví volejbalisté Alison Cerutti a Bruno Schmidt, kteří své soky Paola Nicolaie a Daniele Lupa z Itálie porazili ve dvou setech.

 

Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Stadión uprostřed slavné pláže skrápěl hustý liják, ale diváci se v bitvě začínající přesně o půlnoci místního času skvěle bavili i v pláštěnkách.

Úřadující kontinentální šampióni vzdorovali aktuálním mistrům světa v obou sadách, ale Brazilci ovládli obě koncovky a získali pro svou zemi první beachvolejbalové zlato z olympiády od her v Aténách 2004, kde triumfovali Emanuel Rego a Ricardo Santos.

„Rozdíl mezi oběma páry byl jen v divácích. Stáli na naší straně i v těžkých chvílích," vyprávěl dojatý Cerutti, jeho parťák Schmidt děkoval svému otci. „Kolikrát už jsem byl sportem unavený, ale on mě vždycky přesvědčil, ať pokračuju, protože nic v životě nepřijde zadarmo," říkal a připomněl, čím vším si za poslední dva roky prošel: „Měl jsem zraněné koleno, pak slepé střevo, měli jsme špatné výsledky. Ale Bruno nikdy nepřestal věřit Alisonovi a Alison nikdy nepřestal věřit Brunovi."

sob (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..