Chalmurzajev získal pro ruské judo druhé zlato, slaví i Slovinsko

9. srpna 2016 22:22 - Rio de Janeiro

Ruské judo získalo na olympijských hrách v Riu de Janeiro už druhé zlato. Ve váze do 81 kilogramů zvítězil Chasan Chalmurzajev, který ve finále porazil na ipon Američana Travise Stevense. Celkem jde o jedenáctou medaili sledované ruské výpravy a třetí zlatou.

 

Markus Schreiber, ČTK/AP

Dvaadvacetiletý Chalmurzajev byl nasazen až jako číslo šest, do světové špičky pronikl teprve letos triumfem na mistrovství Evropy. V Riu měl namále už v 1. kole, kdy vyhrál jen těsně na tresty. Pak se však rozjel a další dva soupeře porazil na wazari. Semifinále a finále už vyhrál na ipon, Stevense zdolal v polovině zápasu uči-matou.

Ani na bronz nedosáhl největší favorit Avtandili Črikišvili, kterého v semifinále přemohl škrcením Stevens, a v boji o 3. místo Gruzínec podlehl Japonci Takanorimu Nagasemu. Druhý bronz bral moldavský rodák reprezentující Spojené arabské emiráty Sergiu Toma.

Trstenjaková slaví zlato

První slovinskou medaili v Riu získala Tina Trstenjaková, která se stala olympijskou vítězkou v kategorii do 63 kilogramů. Ve finále jednoznačně porazila Clarisse Agbegnenouovou z Francie.

Pětadvacetiletá Trstenjaková navázala na loňský titul mistryně světa. V repríze finále ze šampionátu v Astaně dokázala Agbegnenouovou znovu porazit, když jí nedala sebemenší šanci. Už po minutě ji hodila na juko a zároveň ji zalehla a po dlouhém boji udržela na zemi na ipon a slavila rychlé vítězství.

První medaili pro Izrael získala Yarden Gerbiová, druhý bronz putuje do Nizozemska zásluhou Anicky van Emdenové.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Judo:
Muži - do 81 kg:
1. Chalmurzajev (Rus.)
2. Stevens (USA)
3. Nagase (Jap.)
-. Toma (SAE)
5. Marconcini (It.)
-. Črikišvili (Gruz.)
7. Ivanov (Bul.)
-. Valois-Fortier (Kan.)
Ženy - do 63 kg:
1. Trstenjaková (Slovin.)
2. Agbegnenouová (Fr.)
3. Gerbiová (Izr.)
-. Van Emdenová (Niz.)
5. Silvaová (Braz.)
-. Taširová (Jap.)
7. Unterwurzacherová (Rak.)
-. Jang Ťün-sia (Čína)
ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: