Olympijské parky v ČR navštívil milión lidí, nejvíc v Pardubicích

21. srpna 2016 19:32 - Lipno nad Vltavou

Olympijské parky na Lipně, v Pardubicích, Plzni a Ostravě, otevřené po dobu konání her v Riu de Janeiro, navštívilo v součtu kolem milionu fanoušků. Parky byly v provozu 17 dní, jejich brány se v neděli otevřely naposledy. Nejvíc lidí přišlo do parku v Pardubicích, bylo jich přibližně 400 000. Největší park Rio-Lipno přivítal skoro 350 000 osob. ČTK to řekl mluvčí Českého olympijského výboru Marek Brodský.

 

Václav Pancer, ČTK

"Tyto počty návštěvníků jsou jednoznačně úspěchem. Ještě víc mne těší, že lidé mířili do parků hlavně za sportem," uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval v tiskové zprávě. Park Rio-Lipno obsahoval osm lokalit. V Černé v Pošumaví, Frymburku, Horní Plané, Lipně nad Vltavou, Loučovicích, Nové Peci, Přední Výtoni a Vyšším Brodě si návštěvníci mohli vyzkoušet 47 olympijských i neolympijských sportů. Návštěvnost parku překonala odhady organizátorů.

"My jsme původně počítali se zhruba 200 000 návštěvníky," uvedl Brodský. Všechna sportoviště podle něj byla v podstatě neustále obležena lidmi. "Nemluvím jen o těch velkých, populárních sportech, jako je fotbal a atletika, ale i o těch malých, jako je moderní pětiboj a šerm," řekl mluvčí ČOV. Ve frontě stáli lidé i proto, aby si mohli vyzkoušet boxování pod dohledem profesionálního trenéra.

V parku Rio-Lipno se konala také vrcholná sportovní klání, naposled o tomto víkendu mistrovství ČR ve vodním slalomu. Olympijský vítěz Lukáš Krpálek a bronzoví medailisté Jiří Prskavec a Ondřej Synek na Lipno přicestovali přímo z Ria. Přijela i řada bývalých sportovních legend včetně držitelů olympijského zlata Jiřího Dalera, Štěpánky Hilgertové, Kateřiny Neumannové, Evy Samkové či Romana Šebrleho a světové rekordmanky v běhu na 800 metrů Jarmily Kratochvílové.

Park Rio-Lipno byl rovněž vrcholem krajského projektu Jižní Čechy olympijské. S průběhem akce vyjádřil v tiskové zprávě spokojenost i jihočeský hejtman Jiří Zimola. Podotkl, že po logistické stránce to byla jedna z největších akcí pořádaných poslední dobou na území kraje.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní