Živě

Oholím se a vezmu černé brýle, tak mě nikdo nepozná, doufal dvojnásobný medailista Dostál

24. srpna 2016 09:38 - Praha

Jako jediný Čech přivezl Josef Dostál dvě medaile z olympiády v Riu, když bral stříbro ze singlu a obhájil bronz se čtyřkajakem. „Medaile jsou ale tak těžké, že je raději nosím v ruce, protože tu mám z kanoistiky přece jen silnější než krk,“ usmíval se po příletu a hned věděl, kam cenné kovy z Ria umístí. „Přijdou do šuplíku k londýnskému bronzu. I když možná už by to chtělo nějakou vitrínku,“ uvažoval.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Při medaili čtyřkajaku na OH 2012, bylo Dostálovi teprve devatenáct. „Po Londýně jsem dostal facku popularity, teď snad všechno dokážu korigovat a spíš mi dělá radost, když medailovou euforii můžu šířit mezi lidi. Navíc, jakmile se oholím a vezmu černý brýle a čepici s rovným kšiltem, tak mě nikdo nepozná," doufal.

Neuměl si ale představit, že by se ocitl v pozici tenistů či atletů, kteří okamžitě po Riu musejí zase soutěžit. „To bych fakt teď nedal," prohlásil. „Vodní slalom má dokonce Světový pohár v Praze, ale já jsem rád, že pro kanoistiku bylo Rio vrcholem, po němž sezóna prakticky končí," tvrdil.

Mé pocity v lodi chápe jen můj táta

Nezapomenutelným zážitkem pro něj byla i role vlajkonoše při slavnostním zakončení OH. „Když jsme dojeli čtyřkajak, přišel za mnou Boban (šéf mise Doktor) a říkal, chceš zítra nést vlajku? Já na to: Jo jasně. Až na té ploše mi došlo, že tam nejsem jen sám za sebe nebo za náš sport, ale vlastně za celou zemi. Byl jsem zmoklý a vymrzlý, ale někde uvnitř mě to krásně hřálo. Vůbec jsem reprezentaci v Riu začal vnímat tak nějak vážněji," vyznal se.

Doma se těšil nejen na rybaření s dědou, ale hlavně až všechno probere s tátou. „Zahřálo mě u srdíčka, jak mi ségry s mamkou byly fandit na Lipně, ale táta vždy určoval mé kroky v kanoistice a dohlížel, jak sportovně rostu. Dodnes moje závody ohromně prožívá a je jediný, kdo pochopí i moje pocity v lodi," líčil Dostál.

Už má v hlavě plán na dovolenou. „Na pár dnů se pojedeme na Mallorku s přítelkyní fláknout k moři a před Vánoci bych rád do New Yorku, fascinuje mě atmosféra města, hlavně muzikály na Broadwayi," prozradil.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..