Rubriky:

LOH 2012

Rusko posílí bezpečnost během olympiády v Soči

16. května 2010 12:01 - MOSKVA

Ruský prezident Dmitrij Medveděv neděli podepsal výnos o zajištění bezpečnosti v době konání zimních olympijských her, které bude v únoru 2014 hostit severokavkazské černomořské letovisko Soči. Podle oficiálních webových stránek prezidenta bude vytvořen zvláštní operativní štáb, který začne fungovat už od ledna 2012.

 

Sergei Karpukhin, Reuters

Soči leží v citlivé oblasti jižního Ruska nedaleko od neklidných severokavkazských autonomních republik, kde operují oddíly separatistů a islámských extremistů. Nedaleko Soči kromě toho leží gruzínská odštěpenecká provincie Abcházie, která s podporou Moskvy vyhlásila nezávislost krátce po loňské rusko-gruzínské válce.

Místopředseda ruské vlády Dmitrij Kozak, který je ve vládě za přípravu olympijských her odpovědný, v neděli pro agenturu Interfax popřel, že by ruské úřady v oblasti olympiády připravovaly mimořádná bezpečnostní opatření. Zdůraznil, že problém ostrahy a zajištění bezpečnosti je trvale přítomný při pořádání každé větší sportovní akce. Účastníci a návštěvníci olympiády by podle vicepremiéra zvýšený bezpečnostní dohled neměli pocítit.

ČTK

Časová osa: LOH 2012

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..