Rubriky:

Cyklistika

Senzační biker Kulhavý pozlatil závěrečný olympijský den!

12. srpna 2012 14:24 - Londýn
(Aktualizováno: 12. srpna 2012 16:58)

Biker Jaroslav Kulhavý vyhrál olympijský závod horských kol! Český reprezentant sice špatně odstartoval, ale ještě v prvním kole se propracoval dopředu. Kulhavý jel ve tříčlenné skupince na čele závodu společně se Švýcarem Schürterem a Italem Fontanou. V posledním kole Ital odpadl a až v závěrečném stoupání Kulhavý dokázal Schürtera předjet a zvítězit. Kulhavého zlato je desátou českou olympijskou medailí a čtvrtou zlatou. Jan Škarnitzl dojel dvanáctý, Ondřej Cink čtrnáctý.

 

Paul Hanna, Reuters

Sedmadvacetiletý Kulhavý, rodák z Ústí nad Orlicí, jenž zcela ovládl minulou sezonu mezi bikery, olympijský závod na 34 kilometrů po celou dobu kontroloval. Od začátku se usadil v čele s vítězem letošního Světového poháru Schurterem, který vyrazil na zteč ihned po startu. Společně s nimi se držel Fontana a vedoucí trio se začalo soupeřům pozvolna vzdalovat.

On-line ze závodu cross country mužů zde.

Po dokončení druhého ze sedmi okruhů už měla vedoucí trojice k dobru na pronásledovatele Barryho Standera z Jihoafrické republiky a Španěla Josého Antonia Hermidu deset vteřin. Nedlouho poté skončily naděje na obhajobu prvenství pro Juliena Absalona. Držitel zlata z Pekingu i z Atén 2004 se od začátku trápil a ze závodu odstoupil.

Před koncem třetího kola Stander s Hermidou uprchlíky dojeli, ale v pátém okruhu je trojice znovu setřásla. V posledním sedmém kole měl obrovskou smůlu Fontana, který kromě bezprostředního kontaktu s vedoucí dvojicí Kulhavý - Schurter ztratil i sedlo.

Druhému nejlepšímu sportovci České republiky loňského roku se v závěru před cílovou rovinkou podařilo dostat jako prvnímu do poslední zatáčky a Schurter již neměl sílu na odpověď.

Kulhavý zvládl trať v čase 1:29:07 při rychlostním průměru téměř 23 kilometrů v hodině. Fontana nakonec dokázal uhájit bronz o čtyři vteřiny před dotírajícím Hermidou.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:
Cyklistika - horská kola:
Muži (34,1 km):
1. Kulhavý (ČR) 1:29:07, 2. Schurter (Švýc.) -1, 3. Fontana (It.) -25, 4. Hermida (Šp.) -29, 5. Stander (JAR) -30, 6. Coloma (Šp.) -1:00, 7. Fumic (Něm.) -1:24, 8. Kabush (Kan.) -1:36, ...12. Škarnitzl -2:41, 14. Cink (oba ČR) -3:09.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..