Rubriky:

Míčové sporty

Šéf MOV Rogge se omluvil za skandál s korejskou vlajkou

26. července 2012 17:50 - Londýn

Za diplomatický skandál se záměnou jihokorejské vlajky místo severokorejské se dnes oficiálně omluvili šéf Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge i britský premiér David Cameron. Trapas se udál ve středu při zahájení fotbalového turnaje žen v Glasgowě, hráčky KLDR proto nastoupily k zápasu o hodinu později.

 

Jae C. Hong, ČTK/AP

"Byla to hodně nešťastná událost. Nešlo o politickou provokaci, ale o obyčejnou lidskou chybu," řekl předseda MOV Rogge v Londýně. "A ujišťuji vás, že už se to nestane," dodal.

Člen MOV z KLDR Čang Ung požadoval po organizátorech, aby učinili vše pro to, aby se podobné faux pas neopakovalo. Například navrhl, že by před každým medailovým ceremoniálem měly výpravy medailistů provést vlastní kontrolu.

"Budeme mít 302 takových ceremoniálů, a pokud se stane něco špatně, poškodí to celý MOV. Proto by měli pověření lidé pozvat třeba vedoucí výprav nebo kapitány, aby zkontrolovali, zda mají připravené správné vlajky a hymny," uvedl severokorejský funkcionář.

Neuplynulo ani 24 hodin a organizátoři her byli nuceni vydat další nepříjemnou omluvu. V oficiální brožuře u britského fotbalového týmu totiž velšského záložníka Joea Allena označili za Angličana, a to před čtvrtečním večerním zápasem společného britského výběru se Senegalem.

"Za tuto chybu se omlouváme. Nový opravený program už se tiskne, aby pro další zápas byl v pořádku," uvedli pořadatelé. Dvaadvacetiletý Allen z klubu anglické Premier League Swansea je jedním z pěti hráčů Walesu v osmnáctičlenném výběru pořádající země. U všech zbývajících byla národnost správná.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..