Rubriky:

Ostatní

Matt Emmons přidal do rodinné sbírky stříbro

15. srpna 2008 06:28 - PEKING

Manželé Kateřina a Matt Emmonsovi si v pátek vyměnili role. Na palebné čáře se potil manžel, zatímco jeho drahá polovička seděla za ním a držela mu palce při závodě v libovolné malorážce na 60 ran vleže, v níž obhajoval aténské zlato. Oblečena v bundě s nápisem USA na zádech. „To aby zmátla pořadatele a mohla sedět přímo za ním,“ vysvětlil její otec a trenér Petr Kůrka.

Ten také fandil svému zeti a dokonce s sebou přinesl českou vlajku s anglickým nápisem: „Go, go for GOLD Matt.“, tedy „Jdi pro zlato Matte.“

Reprezentant USA nakonec skončil druhý za Ukrajincem Aivazianem. Manželka, která spolukomentovala finále pro ČT, ihned seběhla dolů, aby manželovi blahopřála. Polibek si dali v opačném gardu, než v minulých dnech. Zatímco při zlatu a stříbru Kateřiny se nahýbal pro polibek přes zábradlí Matt, tentokrát přes ně visela česká střelkyně.

„Byla jsem hrozně nervózní už při eliminaci. Chvílemi mi bylo až zle. Na některé rány jsem se ani nedívala. Stříbro je super. Věřila jsem, že to Matt dokáže a rozšíří rodinnou sbírku medailí. Už mě tady nemůže v jejich hodnotě překonat, ale vyrovnat určitě, i když o to vůbec nejde. Ještě před sebou má závod na 3x40 ran v malorážce,“ říkala spokojená paní Emmons.

V této disciplíně si šel americký střelec v Aténách pro druhé zlato, ale poslední ránu poslal do cizího terče a skončil ve finále až osmý.  „Matt se mi hodně věnoval před mými závody. Bála jsem se, aby to nebylo na úkor jeho závodů, proto se snažím mu podporu maximálně vrátit.“

Také stříbrný Matt byl spokojený. „Věděl jsem, že mám Katku za sebou a fandí mi. Jsem rád, že mám medaili. Ona z ní bude mít ještě větší radost než já. Byl to těžký závod, v eliminaci nepříjemně foukalo. V následujícím závodě se ji pokusím vyrovnat? Vzpomínka na Atény? Žádná není, to už je minulost,“ řekl po závodě Matthew Emmons.

Muži - libovolná malorážka vleže
1. Ajvazian (Ukr.) 702,7 (599+103,7), 2. Emmons (USA) 701,7 (597+104,7), 3. Potent (Austr.) 700,5 (595+105,5), 4. Berg (Nor.) 699,1, 5. Prichodotčenko (Rus.) 699,0, 6. Sauveplane (Fr.) 698,8, 7. Hirvi (Fin.) 698,5, 8. Martynov (Běl.) 698,3, ...29. Varga 590, 46. Jeřábek (oba ČR) 586.

Karel Felt (Peking), Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..