Rubriky:

Výsledky

Páteční výsledky olympijských her v Pekingu

22. srpna 2008 18:47 - PEKING

Páteční výsledky olympijských her v Pekingu.

ATLETIKA
Muži:
4x100 m: 1. Jamajka (Carter, Frater, Bolt, Powell) 37,10 - světový rekord, 2. Trinidad a Tobago (Bledman, Burns, Callender, Thompson) 38,06, 3. Japonsko (Cukahara, Suecugu, Takahira, Asahara) 38,15, 4. Brazílie 38,24, 5. Německo 38,58, 6. Kanada 38,66, Nizozemsko a Čína diskvalifikovány.
Tyč: 1. Hooker (Austr.) 596, 2. Lukjaněnko (Rus.) 585, 3. Jurčenko (Ukr.) 570, 4. Miles (USA), 5. Starodubčev (Rus.), 6. Ecker (Něm.) všichni 570, 7. Clavier (Fr.), 8. Holzdeppe (Něm.) oba 560, ...10. Kudlička 545, v kvalifikaci 30. Janáček (oba ČR) 530.
Desetiboj: 1. Clay (USA) 8791 bodů (100 m: 10,44 - dálka: 778 - koule: 16,27 - výška: 199 - 400 m: 48,92 - 110 m př.: 13,93 - disk: 53,79 - tyč: 500 - oštěp: 70,97 - 1500 m: 5:06,59), 2. Kravčenko (Běl.) 8551 (10,96 - 761 - 14,39 - 211 - 47,30 - 14,21 - 44,58 - 500 - 60,23 - 4:27,47), 3. Suárez (Kuba) 8527 (10,90 - 733 - 14,49, 205 - 47,91 - 14,15 - 44,45 - 470 - 73,98 - 4:29,17), 4. Pogorelov (Rus.) 8328 (11,07 - 737 - 16,53 - 208 - 50,91 - 14,47 - 50,04 - 500 - 64,01 - 5:01,56), 5. Barras (Fr.) 8253 (11,26 - 708 - 15,42 - 196 - 49,51 - 14,21 - 45,17 - 500 - 65,40 - 4:29,29), 6. Šebrle (ČR) 8241 (11,21 - 768 - 14,78 - 211 - 49,54 - 14,71 - 45,50 - 480 - 63,93 - 4:49,63), 7. Kasjanov (Ukr.) 8238 (10,53 - 756 - 15,15 - 196 - 47,70 - 14,37 - 48,39 - 430 - 51,59 - 4:28,94), 8. Niklaus (Něm.) 8220 (11,12 - 729 - 13,23 - 205 - 49,65 - 14,37 - 45,39 - 520 - 60,21 - 4:32,90).
50 km chůze: 1. Schwazer (It.) 3:37:09, 2. Tallent (Austr.) 3:39:27, 3. Nižegorodov (Rus.) 3:40:14, 4. García (Šp.) 3:44:08, 5. Tysse (Nor.) 3:45:08, 6. Nava (Mex.) 3:45:21, 7. Jamazaki (Jap.) 3:45:47, 8. Fedaczynski (Pol.) 3:46:51, ...45. Bílek (ČR) 4:18:32.
Ženy:
5000 m: 1. T. Dibabaová (Et.) 15:41,40, 2. Abeylegesseová (Tur.) 15:42,74, 3. Defarová (Et.) 15:44,12, 4. Kibetová 15:44,96, 5. Cheruiyotová (obě Keňa) 15:46,32, 6. Šobuchovová (Rus.) 15:46,62, 7. Bekeleová (Tur.) 15:48,48, 8. Melkamuová (Et.) 15:49,03.
4x100 m: 1. Rusko (Poljakovová, Fedorivová, Guščinová, Čermošanská) 42,31, 2. Belgie (Borleeová, Marienová, Ouedraogová, Gevaertová) 42,54, 3. Nigérie (Idoková, Kemasuodeová, Ismailaová, Osayomiová) 43,04, 4. Brazílie 43,14, 5. Německo 43,28, Británie a Jamajka nedoběhly, Polsko diskvalifikováno.
Dálka: 1. Maggiová (Braz.) 704, 2. Lebeděvová (Rus.) 703, 3. Okagbareová (Nig.) 691, 4. Hammondová (Jam.) 679, 5. Reeseová (USA) 676, 6. Udmurtovová (Rus.) 670, 7. Johnsonová (Brit.) 664, 8. Upshawová (USA) 658, ...v kvalifikaci 20. Ščerbová (ČR) 646.
Sedmiboj (upravené výsledky po diskvalifikaci původně druhé Ljudmily Blonské): 1. Dobryňská (Ukr.) 6733 bodů (100 m př.: 13,44 - výška: 180 m - koule: 17,29 m - 200 m: 24,39 - dálka: 663 - oštěp: 48,60 m - 800 m: 2:17,72), 2. Fountainová (USA) 6619 (12,78 - 189 - 13,36 - 23,21 - 638 - 41,93 - 2:15,45), 3. Černovová (Rus.) 6591 (13,65 - 183 - 12,88 - 23,95 - 647 - 48,37 - 2:06,50), 4. Sothertonová (Brit.) 6517, 5. Zelinkaová (Kan.) 6490, 6. Bogdanovová (Rus.) 6465, 7. Tymiňská (Pol.) 6428, 8. Schwarzkopfová (Něm.) 6379, ...Ščerbová (ČR) nedokončila.
BASEBALL
Semifinále:
Korea - Japonsko 6:2, Kuba - USA 10:2.
BASKETBAL
Muži - semifinále:
Španělsko - Litva 91:86 (21:19, 40:42, 62:66)
Nejvíce bodů: P. Gasol 19, Fernandez 18, Reyes 13, Jimenez 11 - Jasaitis a Jasikievičius 19, Javtokas 15, Lavrinovič 13, Kaukenas 11.
Argentina - USA 81:101 (11:30, 40:49, 64:78)
Nejvíce bodů: Scola 26, Delfino 19, Quinteros 12, Nocioni 10 - Anthony 21, James 15, Wade, Bryant a Paul po 12, Bosh 11, Howard 10.
BOX
Semifinále:
Do 48 kg: Cou Š'-ming (Čína) - Barnes (Ir.) 15:0, Purevdordž (Mong.) - Hernandez (Kuba) 8:8 výrokem rozhodčích.
Do 51 kg: Lafitta (Kuba) - Balakšin (Rus.) 9:8, Jongjohor (Thaj.) - Picardi (It.) 7:1.
Do 54 kg: Alarcon (Kuba) - Julie (Mauricius) 7:5, Enchbat (Mong.) - Gojan (Mold.) 15:2.
Do 57 kg: Lomačenko (Ukr.) - Kilic (Tur.) 10:1, Djelkhir (Fr.) - Imranov (Ázerb.) vzdáním v 2. kole.
Do 60 kg: Tiščenko (Rus.) - Džavachijan (Arm.) 10:5, Sow (Fr.) - Ugas (Kuba) 15:8.
Do 64 kg: Búnjumnong (Thaj.) - Iglesias (Kuba) 10:5, Diaz (Dom. rep.) - Vastine (Fr.) 12:10.
Do 69 kg: Banteaux Suarez (Kuba) - Cha Na-tchi (Čína) 17:4, Sarsekbajev (Kaz.) - Kim Čung-ču (Korea) 10:6.
Do 75 kg: DeGale (Brit.) - Sutherland (Ir.) 10:3, Correa (Kuba) - Kumar (Indie) 8:5.
Do 81 kg: Egan (Ir.) - Jeffries (Brit.) 10:3, Čang Siao-pching (Čína) - Šinalijev (Kaz.) 4:4 výrokem rozhodčích.
Do 91 kg: Čachkijev (Rus.) - Acosta Duarte (Kuba) 10:5, Russo (It.) - Wilder (USA) 7:1.
Nad 91 kg: Čang Č'-lej (Čína) - Glaskov (Ukr.) bez boje, Cammarelle (It.) - Price (Brit.) technickým k.o. v 2. kole.
CYKLISTIKA - BIKROS
Muži:
1. Strombergs (Lot.) 36,190, 2. Day -0,416, 3. Robinson (oba USA) -0,782, 4. Jimenéz (Kol.) -2,947, 4. Van den Wildenberg (Niz.) -3,582, 6. Graves (Austr.) -1:43,043, 7. Nhlapo (JAR), 8. Godet (Fr.) oba nedokončili, ...Prokop (ČR) vyřazen ve čtvrtfinále.
Ženy:
1. Chaussonová 35,976, 2. Le Corguilleová (obě Fr.) -2,066, 3. Kintnerová (USA) -2,698, 4. Walkerová (N . Zél.) -2,829, 5. Diazová (Arg.) -3,771, 6. Callistová (Austr.) -43,633, 7. Coolsová (Kan.), 8. Readeová (Brit.) obě nedokončily, ...Horáková (ČR) vyřazena v semifinále.
FOTBAL
Muži - o 3. místo:
Belgie - Brazílie 0:3 (0:2)
Branky: 45. a 90. Jo, 28. Diego.
HÁZENÁ
Muži - semifinále:
Francie - Chorvatsko 25:23 (12:11)
Nejvíce branek: Burdet a Narcisse po 6, Abalo 4 - Horvat a Šprem po 5, Balič a Vukovič po 3.
Island - Španělsko 36:30 (17:15)
Nejvíce branek: Geirsson a Sigurdsson po 7, Gudjonsson 6 - Rocas 7, García a Romero po 5.
O 5.-8. místo:
Rusko - Dánsko 28:27 (17:14), Polsko - Korea 29:26 (15:14).
MODERNÍ PĚTIBOJ
Ženy:
1. Schönebornová (Něm.) 5792 bodů (střelba: 1060 - šerm: 1072 - plavání: 1280 - parkur: 1172, běh: 1208), 2. Fellová (Brit.) 2752 (1156 - 880 - 1328 - 1144 - 1244), 3. Těreščuková (Ukr.) 5672 (1072 - 928 - 1316 - 1088 - 1268), 4. Samusevičová (Běl.) 5640 (1180 - 856 - 1128 - 1172 - 1304), 5. Čchen Čchien (Čína) 5612 (1060 - 880 - 1260 - 1200 - 1212), 6. Boeniszová (Pol.) 5564 ( 1132 - 904 - 1192 - 1096 - 1240), 7. Livingstonová (Brit.) 5548 (1072 - 808 - 1292 - 1172 - 1204), 8. Medáníová (Egypt) 5544 (1144 - 928 - 1292 - 1004 - 1176), ...16. Grolichová (ČR) 5372 (1060 - 952 - 1244 - 1060 - 1056).
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Muži:
Finále: Rogers, Dalhausser (USA) - Marcio Araujo, Fabio Luiz (Braz.) 2:1 (21, -17, 4),
o 3. místo: Ricardo, Emanuel (Braz.) - Geor, Gia (Gruz.) 2:0 (15, 10).
POZEMNÍ HOKEJ
Ženy - finále:
Nizozemsko - Čína 2:0 (0:0)
Branky: 51. Van Asová, 62. Goderieová.
O 3. místo: Německo - Argentina 1:3 (0:2)
Branky: 45. Kühnová - 11. Luchettiová, 22. Rebecchiová, 63. Barrionuevová.
O 5. místo: Austrálie - Británie 2:0 (1:0),
o 11. místo: JAR - Nový Zéland 4:1 (2:1).
Konečné pořadí: 1. Nizozemsko, 2. Čína, 3. Argentina, 4. Německo, 5. Austrálie, 6. Británie, 7. Španělsko, 8. USA, 9. Korea, 10. Japonsko, 11. JAR, 12. Nový Zéland.
RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA
Muži:
1000 m:
K1: 1. Brabants (Brit.) 3:26,323, 2. Larsen (Nor.) 3:27,342, 3. Wallace (Austr.) 3:27,485, 4. Fouhy (N. Zéland) 3:29,193, 5. Hoff (Něm.) 3:29,391, 6. Oscarsson (Švéd.) 3:30,198, 7. Janič (Chorv.) 3:30,495, 8. Van Koeverden (Kan.) 3:31,793.
C1: 1. Vajda (Maď.) 3:50,467, 2. Cal (Šp.) 3:52,751, 3. Hall (Kan.) 3:53,653, 4. Meňkov (Uzb.) 3:54,237, 5. Žukovski (Běl.) 3:55,645, 6. Mirončič (Rum.) 3:57,876, 7. Goubel (Fr.) 3:57,889, 8. Dittmer (Něm.) 3:57,894.
K2: 1. Hollstein, Ihle (Něm.) 3:11,809, 2. Knudsen, Poulsen (Dán.) 3:13,580, 3. Facchin, Scaduto (It.) 3:14,750, 4. Seroczynski, Kujawski (Pol.) 3:14,828, 5. Kammerer, Kucsera (Maď.) 3:15,049, 6. Walker, Ferguson (N. Zéland) 3:15,329, 7. Colin, Carre (Fr.) 3:16,532, 8. Straume, Zalupe (Lot.) 3:19,387.
C2: 1. And. Bogdanovič, Al. Bogdanovič (Běl.) 3:36,365, 2. Gille, Wylenzek (Něm.) 3:36,588, 3. Kozmann, Kiss (Maď.) 3:40,258, 4. Popa, Flocea (Rum.) 3:40,342, 5. Čchen Čung-jün, Čang Č'-wu (Čín.) 3:40,593, 6. Russell, Beauchesne-Sevigny (Kan.) 3:41,165, 7. Tyszynski, Baraszkiewicz (Pol.) 3:42,845, 8. Ulegin, Kostoglod (Rus.) 3:44,669.
K4: 1. Bělorusko (Petrušenko, Abalmasov, Litvinčuk, Machněv) 2:55,714, 2. Slovensko (R. Riszdorfer, M. Riszdorfer, Vlček, Tarr) 2:56,593, 3. Německo (Altepost, Brockl, Eckbrett, Goldschmidt) 2:56,676, 4. Itálie 2:57,626, 5. Maďarsko 2:59,009, 6. Polsko 2:59,505, 7. Čína 3:00,078, 8. Rusko 3:00,654.
Ženy:
500 m:
K4: 1. Německo (F. Fischerová, Reinhardtová, Wagnerová-Augustinová, Wassmuthová) 1:32,231, 2. Maďarsko (Kovácsová, Szabóová, Kozáková, Janicová) 1:32,971, 3. Austrálie (Oldenhofová, Davisová, Meeková, Fogartyová) 1:34,704, 4. Polsko 1:34,752, 5. Španělsko 1:35,366, 6. Japonsko 1:36,465, 7. JAR 1:36,724, 8. Itálie 1:36,770.
STOLNÍ TENIS
Muži:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Wang Chao (Čína) - Ko Laj Čchak (Hong.) 4:1 (7, -8, 6, 7, 9), Persson (Švéd.) - Primorac (Chorv.) 4:1 (-7, 6, 8, 12, 9), Wang Li-čchin (Čína) - Tchan Žuej-wu (Chorv.) 4:0 (7, 5, 8, 8), Ma Lin (Čína) - O Sang-un (Korea) 4:0 (3, 5, 9, 10).
Ženy:
Finále: Čang I-ning - Wang Nan (obě Čína) 4:1 (-8, 11, 8, 8, 3),
o 3. místo: Kuo Jüe (Čína) - Li Ťia-wej (Sing.) 4:2 (6, 12, -9, -7, 3, 4).
TAEKWONDO
Muži - do 80 kg:
Finále: Saeí (Írán) - Sarmiento (It.) 6:4,
o 3. místo: S. Lopez (USA) - Ahmadov (Ázerb.) 3:2, Ču Kuo (Čína) - Cook (Brit.) 4:1.
Konečné pořadí: 1. Saeí, 2. Sarmiento, 3. S. Lopez a Ču Kuo, 5. Ahmadov a Cook, 7. Bista (Nep.) a Konan (Pobř. slon.).
Ženy - do 67 kg:
Finále: Hwang Kjong-son (Kor.) - Segerieová (Kan.) 2:1,
o 3. místo: Epangueová (Fr.) - Morganová (Austr.) 4:1, Šaričová (Chorv.) - Ocasiová (Portor.) 5:1.
Konečné pořadí: 1. Hwang Kjong-son, 2. Segerieová, 3. Epangueová a Šaričová, 5. Morganová a Ocasiová, 7. Maktúmová (SAE) a Sánchezová (Arg.).
VODNÍ PÓLO
Semifinále:
Maďarsko - Černá Hora 11:9 (3:4, 3:3, 3:0, 2:2), USA - Srbsko 10:5 (3:3, 2:1, 2:1, 3:0).
O 7.-10. místo:
Austrálie - Itálie 17:16 po pen. rozstřelu (4:2, 1:5, 4:0, 1:3 - 3:3), Řecko - Německo 13:9 (3:3, 3:1, 4:2, 3:3).
O 11. místo:
Kanada - Čína 8:7 (1:1, 3:1, 1:2, 3:3).
VOLEJBAL
Muži - semifinále:
USA - Rusko 3:2 (22, 21, -25, -22, 13), Brazílie - Itálie 3:1 (-19, 18, 21, 22).

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..