Räikkönen se lehce zranil při havárii v závodě sněžných skútrů

10. prosince 2011 17:33 - HINTERGLEMM

Finskému pilotovi rallye a formule 1 Kimimu Räikkönenovi se vymstil "výlet" za další motoristickou disciplínou, protože si při závodě sněžných skútrů poranil ruku. Exmistr světa F1, který nedávno oznámil návrat do prestižního seriálu v týmu Lotus, havaroval v rakouském Hinterglemmu, když ve vysoké rychlosti nezvládl při sjezdu svůj stroj. Pohmoždil si při tom levou ruku a do dalšího dění už nezasáhl.

 

Zdeněk Sluka

"Náš lékař mu ruku vyšetřil, stačil na to malý obvaz," řekl hlavní organizátor závodů Andy Wernig podle agentury DPA.

Räikkönen se v příští sezóně vrátí do mistrovství světa formule 1 po dvou letech strávených v rallyeovém šampionátu. V týmu Lotus, který v letošní sezóně startoval ještě pod názvem Renault Lotus, musela jeho nehoda vyvolat nepříjemné vzpomínky na začátek letošního roku. V únoru se při rallye v Itálii zranil jeho jezdec Robert Kubica. Polský pilot málem přišel o ruku, absolvoval několik operací a nestihl se zotavit ani pro příští ročník.


Sport 2 Velká cena Španělska - kvalifikace probíhá
20210508T15:00:00+0200
Velká cena Španělska - kvalifikace
Velká cena Španělska - kvalifikace
Velká cena Španělska - kvalifikace

Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.