Enge se zraněnou rukou dojel v Portlandu druhý

23. července 2006 17:42 - PORTLAND

I s poraněnou rukou vybojoval český jezdec Tomáš Enge druhé místo ve třídě GT1 v šestém dílu seriálu vytrvalostních závodů American Le Mans Series v Portlandu. Spolu s britským kolegou Darrenem Turnerem nestačili pouze na britsko-monacký pár Oliver Gavin, Olivier Beretta s vozem Corvette, který je před nimi také v čele průběžného pořadí.

 

BPA sport marketing

Na oregonské dráze zaostala posádka Astonu Martin za svými hlavními rivaly o necelou minutu.

Enge si po minulém vítězství v Salt Lake City dopřál výlet na horském kole v horách v Park City, při němž si poranil zápěstí. Do týmu byl pro jistotu povolán Ital Andrea Piccini, ale nakonec v závodu místo českého pilota zaskočit nemusel.

"Chtěl bych Andreovi poděkovat, že nám přijel pomoct. Průběh závodu mu nedovolil nastoupit, ale pomohl nám v průběhu týdne s nastavením vozu," uvedl Enge na své internetové stránce. "Jsem rád, že jsem dokázal jet i se zraněnou rukou a získat body," dodal.

Start závodu poznamenala kolize několika prototypů v první a druhé zatáčce, Enge si ale v hned v úvodu z třetího místa o jednu příčku polepšil. Po 49. kole zamířil do boxů, ale před ním jedoucí vůz Corvette mu zakrýval výhled, takže český závodník minul svůj box a mechanici ho museli zatlačit zpět, což Engeho připravilo o čas. Turner se po vystřídání vrátil na trať na třetím místě, které v dalším průběhu díky delší zastávce konkurenční corvetty vylepšil.

V absolutní klasifikaci zvítězili Ital Rinaldo Capello a Brit Allan McNish s prototypem Audi.

ČTK

Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: