Rubriky:

Motorsport

Enge se zraněnou rukou dojel v Portlandu druhý

23. července 2006 17:42 - PORTLAND

I s poraněnou rukou vybojoval český jezdec Tomáš Enge druhé místo ve třídě GT1 v šestém dílu seriálu vytrvalostních závodů American Le Mans Series v Portlandu. Spolu s britským kolegou Darrenem Turnerem nestačili pouze na britsko-monacký pár Oliver Gavin, Olivier Beretta s vozem Corvette, který je před nimi také v čele průběžného pořadí.

 

BPA sport marketing

Na oregonské dráze zaostala posádka Astonu Martin za svými hlavními rivaly o necelou minutu.

Enge si po minulém vítězství v Salt Lake City dopřál výlet na horském kole v horách v Park City, při němž si poranil zápěstí. Do týmu byl pro jistotu povolán Ital Andrea Piccini, ale nakonec v závodu místo českého pilota zaskočit nemusel.

"Chtěl bych Andreovi poděkovat, že nám přijel pomoct. Průběh závodu mu nedovolil nastoupit, ale pomohl nám v průběhu týdne s nastavením vozu," uvedl Enge na své internetové stránce. "Jsem rád, že jsem dokázal jet i se zraněnou rukou a získat body," dodal.

Start závodu poznamenala kolize několika prototypů v první a druhé zatáčce, Enge si ale v hned v úvodu z třetího místa o jednu příčku polepšil. Po 49. kole zamířil do boxů, ale před ním jedoucí vůz Corvette mu zakrýval výhled, takže český závodník minul svůj box a mechanici ho museli zatlačit zpět, což Engeho připravilo o čas. Turner se po vystřídání vrátil na trať na třetím místě, které v dalším průběhu díky delší zastávce konkurenční corvetty vylepšil.

V absolutní klasifikaci zvítězili Ital Rinaldo Capello a Brit Allan McNish s prototypem Audi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport