V tréninku na GP Maďarska byl nejrychlejší Räikkönen

BUDAPEŠŤ

Fin Kimi Räikkönen byl nejrychlejší v pátečních volných trénincích před Velkou cenou Maďarska. Vítěz loňského závodu na Hungaroringu zajel nejrychlejší čas v dopolední úvodní části, kdy se svým mclarenem zvládl okruh za 1:21,624 minuty. Pod 1:22 minuty se dostal už jen vítěz odpoledních jízd Felipe Massa s ferrari.

Jeho týmový kolega Michael Schumacher, jenž vyhrál minulé tři Velké ceny za sebou, obsadil v dopoledním tréninku třetí místo, v druhém byl osmý. Vedoucí muž průběžného pořadí Fernando Alonso, jehož náskok před německým soupeřem se ztenčil na 11 bodů, úvodní jízdy vynechal, aby šetřil motor. Odpoledne obsadil druhé místo, na Schumacherův dopolední čas ale nestačil.

Premiérový trénink v roli závodního jezdce absolvoval v Maďarsku Polák Robert Kubica. Testovací pilot, jenž nahradil ve stáji BMW po havárii se zotavujícího Jacquesa Villeneuva, zajel odpoledne desátý čas.