Alonso půjde do kvalifikace na Hungaroringu s penalizací

4. srpna 2006 19:59 - BUDAPEŠŤ

Španělský pilot Fernando Alonso vstoupí do sobotní kvalifikace Velké ceny Maďarska formule 1 s penalizací, která může vážně ohrozit jeho naděje na přední umístění na startovním roštu. Pořadatelé v pátek úřadujícího mistra světa potrestali za nebezpečnou jízdu v tréninku tím, že mu v každé části kvalifikace k jeho nejrychlejšímu času přičtou dvě vteřiny.

 

Hoch Zwei

Pilot stáje Renault, jenž vede v průběžném pořadí šampionátu před Michaelem Schumacherem už jen o 11 bodů, dnes neudržel nervy na uzdě. Na trati se mu zdálo, že ho testovací jezdec Red Bullu Robert Doornbos zdržuje. Když Nizozemce předjel, nejprve mu pohrozil pěstí a vzápětí před ním prudce šlápl na brzdu. Navíc při tréninku předjížděl i v okamžiku, kdy na okruhu vlály výstražné žluté vlajky.

Alonso dnes dopolední část tréninku vynechal, aby šetřil motor. V odpoledních jízdách obsadil druhé místo, svým časem ale za Schumacherem zaostal. Neúspěch v Maďarsku může Alonsův náskok v čele průběžného pořadí téměř smazat. Na Hungaroringu je postavení na startovním roštu hodně důležité, protože na okruhu se jen těžko předjíždí.

ČTK

Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule


Patička stránky: