Rubriky:

Formule 1

Je to strašný okamžik. Byl ale lepší, ocenil soupeře zklamaný světový šampión

30. října 2018 10:27 - Mexiko/Praha

I když Sebastian Vettel v nedělní Velké ceně Mexika dojel na druhém místě, cítil se hrozně. Jeho největší rival v boji o titul, Lewis Hamilton, byl v závodě čtvrtý, a to mu stačilo k tomu, aby se popáté v kariéře stal světovým šampiónem. „Titul získal zaslouženě,“ uznal zklamaný Vettel.

 

Profimedia.cz

Dlouho se během sezóny přetahoval Sebastian Vettel s Lewisem Hamiltonem o první místo v průběžném pořadí šampionátu. Avšak v druhé polovině přišlo několik chyb a titul se jezdci Ferrari pomalu vzdaloval. Po nedělní Velké ceně Mexika definitivně. Vettel sice dojel druhý, avšak Hamilton si čtvrtým místem zajistil potřebné body a dva závody před koncem se stal popáté v kariéře mistrem světa.

„Je to strašný okamžik,“ přiznal zklamaný Vettel na webu motorsport.com. „Věnujete tomu tolik práce, a i když jste čekali, že to přijde, mrzí to. Třikrát v životě už jsem zažil tento druh zklamání, kdy si uvědomíte, že už nemůžete vyhrát šampionát. To nejsou zrovna šťastné dny,“ dodal jednatřicetiletý Vettel.

„Neuvažujete jen o jednom momentu, ale o celém roce, práci a úsilí, které jste vynaložili. Měli jsme své šance, většinu z nich jsme využili. Nakonec jsme ale stejně nebyli dost dobří,“ vysvětloval s tím, že svého soupeře oceňuje. „Po celý rok jel skvěle. Byl z nás dvou tím lepším,“ uznal Vettel.

„Řekl jsem mu, že titul získal zaslouženě, a aby si to užil. Číslo pět, to je myslím něco neuvěřitelného. Také jsem ho poprosil, aby na to tlačil i příští sezónu. Slíbil jsem mu, že udělám maximum, abych s ním o titul opět bojoval,“ uzavřel čtyřnásobný světový šampión, který nyní udělá vše pro to, aby Ferrari letos vyhrálo alespoň Pohár konstruktérů.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.