Ostudu Williamsu při testech F1 odnesl technický šéf Lowe

7. března 2019 09:18 - Londýn

Ostudu týmu Williams při testování na novou sezonu formule 1 odnesl propuštěním technický šéf Paddy Lowe. Šestapadesátiletý odborník byl zodpovědný za to, že tradiční stáj nestihla postavit své vozy do prvních dvou testovacích dnů v Barceloně. Poté monoposty FW42 zajížděly nejpomalejší časy.

 

Albert Gea, Reuters

Lowe působil ve Williamsu už v úspěšných 90. letech, poté pracoval i v McLarenu a Mercedesu. Nyní odchází oficiálně z osobních důvodů zhruba týden před začátkem sezony, do níž polský navrátilec Robert Kubica a britský nováček George Russell vstoupí podle testování s nejpomalejšími vozy z celého startovního pole.

Pro britský tým bylo v polovině února největším ponížením, když jeho auta chyběla na začátku testování v Barceloně.

Paddy Lowe už není technickým ředitelem Williamsu.

Paul Childs, Reuters

"Je ostudné nedostat auta na trať, když to všichni ostatní zvládli. Zvlášť pro tým jako je ten náš, který měl vozy na testování v posledních čtyřiceti letech," zlobila se zastupující šéfka stáje Claire Williamsová.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.