Živě

Zapsala se do historie a splnila si sen. Jako první závodnice ze Saúdské Arábie totiž závodí ve formuli 4

9. dubna 2019 10:08 - Brands Hatch/Praha

Bude to již brzy rok, co ženy v Saúdské Arábii po několika letech zákazu dostaly opět možnost získat řidičský průkaz. Mnoho z nich to potěšilo a okamžitě si splnily své přání. Jednou z nich je i Reema Juffaliová, která se rozhodla stát se závodnicí. Minulý víkend dokonce absolvovala první závody v britském šampionátu formule 4.

 

Twitter

„Je to pro mě velká pocta. Dosáhla jsem něčeho, v co jsem už nedoufala. Teprve před třemi nebo čtyřmi roky jsem se o motorsport začala zajímat intenzivněji. Je to neuvěřitelné, že v tak krátkém čase jsem se sem dostala a mohu reprezentovat svou zemi. Jsem tak šťastná a vděčná,“ prohlásila Reema Juffaliová před debutem v britském šampionátu formule 4 na oficiálním webu mistrovství.

Juffaliová si loni po zrušení zákazu okamžitě udělala řidičský průkaz a poté absolvovala závodnickou školu. Letos v březnu se pak stala jezdkyní úspěšného týmu Double Racing R. Tady si pochvaluje nejen dobrou atmosféru, ale i to, jak vychází se svými kolegy, Sebastianem Alvarezem a Louisem Fosterem. „Pokaždé, když něco potřebuji, poradí mi a pomohou.“

O uplynulém víkendu se Juffaliová stala historicky první závodnicí ze Saúdské Arábie, která okusila formuli. Svou premiéru si odbyla na britském okruhu Brands Hatch, kde se i přes potíže se svým monopostem rozhodně neztratila. Během závodního víkendu odjela všechny tři závody.

V prvním závodě jí brzdily mechanické problémy a dojela poslední, na dvanácté pozici. Ve druhém už brala dva body za deváté místo a ve třetím byla předposlední. „V tomto šampionátu to bude obtížný rok, ale jsem na tuto výzvu připravena,“ dodala odhodlaně sedmadvacetiletá Juffaliová.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.