Živě

Rekord padl. Hamilton předstihl Schumachera!

14. dubna 2019 06:43 - Praha

Pěti tituly v elitním světovém šampionátu vozů formule 1 se úřadující mistr světa Lewis Hamilton vyrovnal Argentinci Juanu Manuelu Fangiovi, se sedmi prvenstvími v seriálu zůstává nadále rekordmanem Michael Schumacher. V jednom ohledu však už 34letý Brit německou legendu předstihl. Podle časopisu Forbes je Hamilton nejlépe vydělávajícím pilotem F1 všech dob.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Až dosud vévodil pořadí boháčů podle čisté výše smluv se 464 miliony dolarů (zhruba 10,6 miliardy korun) Schumacher, jenž kariéru zakončil v roce 2012. V prosinci následujícího roku utrpěl při lyžování ve francouzském Méribelu těžký úraz hlavy, po němž zůstává v péči lékařů.

Mezitím došlo v čele žebříčku ke změně. Hamilton prodloužil kontrakt se stájí Mercedes do roku 2020 a přijšel si už na 489 milionů eur. Každoročně přistane na konto rodáka ze Stevenage v přepočtu více než miliarda korun.

Třetí příčka v historické tabulce nejlépe placených jezdců F1 patří Fernandu Alonsovi ze Španělska. Dvojnásobný mistr světa si během kariéry, kterou oficiálně zakončil v loňském roce, vydělal 458 milionů dolarů.

mm, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.