Živě

Může překonat rekord. Nehoním se za čísly, jezdím už jen pro zábavu, říká světový šampion ve formuli 1

12. dubna 2019 12:00 - Šanghaj/Praha

Cíle nemá žádné. Statistiky a rekordy ho prý vůbec nezajímají. Z jakého důvodu tedy devětatřicetiletý Fin ještě ve formuli 1 setrvává? Kimi Räikkönen přiznává, že už závodí jen tak pro radost. „Závodění je teď pro mě spíš koníčkem, proto mě to asi i víc baví,“ říká bývalý světový šampion.

 

Profimedia.cz

Pokud Kimi Räikkönen dodrží smlouvu s Alfou Romeo a ve formuli 1 bude jezdit i příští sezonu, může překonat Rubense Barrichella v počtu účastí v závodním víkendu a v počtu startů v závodech. Bývalý brazilský závodník během své kariéry absolvoval tři sta dvacet šest závodních víkendů a startoval v tři sta dvaadvaceti velkých cenách.

Räikkönen má v tuto chvíli dvě stě devadesát šest účastí v závodních víkendech a dvě stě devadesát tři startů. Podle jeho slov ho však rekordy nezajímají. „Nikdy jsem se nehonil za žádným číslem,“ prohlásil Räikkönen na webu planetf1.com. „Mám naprosto nulový zájem o nějaké číslo.“

„Pokud to bude o deset méně nebo o deset více než má někdo jiný, nebude to mít vliv na to, co dělám. Dělám tohle, protože chci. Až to ucítím jinak, skončím,“ vysvětloval devětatřicetiletý Fin s tím, že už si nedává ani žádné cíle. Podle svých slov se závoděním ve formuli 1 už jen baví.

„Závodění je teď pro mě spíš koníčkem. Asi i proto mě to teď víc baví,“ přiznal bývalý světový šampion, který je po dvou letošních závodech v průběžném pořadí mistrovství na šestém místě s deseti body.

Zkušeného jezdce už jen tak něco nerozhodí, i když. Teď ho v Číně, kde se v neděli pojede tisící závod formule 1, překvapil velký zájem o jeho osobu. „Nemohu tady v Šanghaji ani nikam jít, aniž by mě lidé nepoznali. Nechápu, z jakého důvodu jsem právě zde tak oblíbený,“ uzavřel Räikkönen.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.