Živě

Chci hned vítězné auto, říká světový šampion ke svému případnému návratu do formule 1

20. června 2019 09:58 - Praha

Spekulace ohledně návratu Fernanda Alonsa do formule 1 opět nabírají na síle. Dvojnásobný světový šampion totiž ještě stále neví, co bude dělat v příští sezoně a podle svých slov je otevřený všem zajímavým nabídkám. Včetně té z formule 1. Má to ale háček. „Chci hned vítězné auto,“ prohlásil španělský jezdec.

 

Twitter

Fernando Alonso o uplynulém víkendu vyhrál spolu se Sébastienem Buemim a Kazukim Nakadžimou slavnou čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans a stal se mistrem světa v šampionátu vytrvalostních vozů WEC. Španělský jezdec si tak alespoň spravil chuť poté, co se minulý měsíc nekvalifikoval na Indy 500 a nemohl se tak pokusit o zisk Trojkoruny motorsportu.

Co ale bude dělat jezdec dál? Má už nějaké plány na příští sezonu? „Pokud jde o budoucnost, jsem otevřený všem zajímavým nabídkám,“ prohlásil Alonso na webu f1i.com. „Pokud se formule 1 stane opět atraktivní záležitostí, není pochyb o tom, že bych se chtěl vrátit,“ tvrdil dál. Avšak má to háček.

„Pokud se tak rozhodnu, tak jen v případě, že budu mít reálnou možnost získat titul. Nemám už zájem o projekty, které začínají od nuly. Chci hned vítězné auto,“ přiznal sedmatřicetiletý Alonso, který se také rozpovídal o tom, že v minulosti jednal s Totem Wolffem o angažmá u Mercedesu.

„V roce 2016, kdy se Nico Rosberg rozhodl ukončit kariéru, jsem mluvil s Totem Wolffem. Nedokázali jsme ale dohodu dotáhnout do konce. Byl jsem u McLarenu a nebylo snadné najít řešení,“ vysvětloval jezdec, podle kterého zůstává jeho prioritou zisk Trojkoruny motorsportu.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.