Pirelli hlásí druhý případ koronaviru ve světě formule 1

16. března 2020 18:12 - Melbourne

Druhý pozitivní případ nákazy koronavirem ve světě formule jedna oznámil dodavatel pneumatik Pirelli. Postiženým je podle oficiálního vyjádření jeden z pracovníků, který byl součástí týmu v Melbourne na Velké ceně Austrálie. Úvodní závod sezony byl zrušen poté, co se nákaza objevila u jednoho člena stáje McLaren.

 

Twitter

Mezinárodní automobilová federace a vedení šampionátu v následujících dnech odložily i další Grand Prix v Bahrajnu, Vietnamu a v Číně. Zatím není jasné, kdy by mohla sezona začít.

V některých stájích navzdory nucené závodní pauze pokračují práce na monopostech. Stále v provozu jsou například továrny Mercedesu a Red Bullu v anglickém Brackley a Brixworthu, oba týmy zatím nemají mezi zaměstnanci žádný pozitivní test. Všichni členové stájí, kteří byli připraveni na úvod sezony v Melbourne, jsou od návratu ve dvoutýdenní karanténě.

"V Anglii můžeme momentálně ještě pracovat. Vycházím z toho, že všechny v Anglii usazené týmy, s výjimkou McLarenu, dál jedou na plný plyn. My každopádně pracujeme na vysoké otáčky," řekl magazínu Motorsport poradce Red Bullu Helmut Marko. Zcela mimo provoz je naopak italská stáj Ferrari, která kvůli krizové situaci a karanténě v zemi musela svou továrnu v Maranellu uzavřít.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.