Živě

Dobrá zpráva pro britskou stáj. Členové McLarenu měli negativní testy na koronavirus

19. března 2020 08:12 - Praha

Všech sedm členů týmu formule 1 McLaren, kteří byli v Austrálii otestováni na koronavirus, mělo negativní výsledky. Britská stáj dále oznámila, že mechanik, jenž minulý týden v Melbourne odevzdal původní pozitivní test, je nyní bez příznaků nemoci COVID-19.

 

Twitter

Kvůli nákaze svého člena na koronavirus se McLaren den před plánovanými tréninky odhlásil z Velké ceny Austrálie, kterou měla v neděli odstartovat sezona F1. Grand Prix byla následně kvůli obavám o zdraví jezdců a všech zúčastněných odložena, stejně jako další plánované závody v Bahrajnu, Vietnamu a Číně.

"Jsme rádi, že můžeme oznámit, že všech sedm členů našeho závodního týmu, kteří byli testováni v karanténě v Melbourne na koronavirus, odevzdalo negativní výsledky. Všem se daří dobře a mají dobrou náladu. Člen týmu, jenž měl pozitivní test, je nyní také bez symptomů," uvedl McLaren v prohlášení na webu.

Pirelli hlásí druhý případ koronaviru ve světě formule 1

V karanténě skončilo minulý týden celkem 16 jeho členů, kteří zůstanou v izolaci ještě týden, aby dodrželi čtrnáctidenní lhůtu vyžadovanou lékaři.

Start sezony formule 1 byl odložen minimálně na začátek května, kdy se má jet Velká cena Nizozemska. V březnu a dubnu čeká týmy povinná třítýdenní odstávka, kterou vedení seriálu přesunulo z původně plánovaného srpnového termínu.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.