Alonso doufá, že pomůže Massovi proti Hamiltonovi

13. října 2008 13:53 - LONDÝN

Ačkoli už španělský pilot Fernando Alonso nemá letos šanci získat mistrovský titul ve formuli jedna, ve své současné formě se může stát jedním z důležitých faktorů v boji o titul. Jak světový šampión z let 2005 a 2006 řekl španělským médiím, udělá vše pro to, aby pomohl Brazilci Felipemu Massovi proti Britovi Lewisi Hamiltonovi, s nímž se rozkmotřil během loňského společného působení v McLarenu.

Alonso vyhrál s renaultem poslední dvě Grand Prix v Singapuru a v Japonsku a v uplynulých šesti závodech získal více bodů než kdokoli jiný v F1. I tak ale zůstává v celkovém hodnocení daleko za lídry Hamiltonem a Massou z Ferrari, které od sebe dvě Velké ceny před koncem sezóny dělí pět bodů.

"Samozřejmě, bez váhání. Pokud budu moct pomoci, pomůžu Massovi," řekl sedmadvacetiletý Alonso po nedělním triumfu ve Fudži španělským novinářům. Jeho antipatie k Hamiltonovi se datuje od minulé sezóny, v níž měl jeho mladý týmový kolega lepší výsledky a napjatá situace skončila už po jednom roce Alonsovým odchodem z McLarenu.

Že je vztah španělského pilota k úřadujícímu vicemistrovi světa stále negativní, ukázala i tisková konference po nedělním závodě. Zatímco její další účastníci Robert Kubica a Kimi Räikkönen se nechtěli vyjádřit s ohledem na nedostatek informací k trestu projetí boxy, který Brit kvůli jednomu ze svých manévrů dostal, Alonso odpověděl okamžitě: "Souhlasím," a později v rozhovoru doplnil: "Nevím, co udělal, ale je každopádně dobře, že byl potrestán."

Mistrovství světa formule jedna pokračuje už tento víkend Velkou cenou Číny v Šanghaji a skončí dva týdny nato v brazilském Sao Paulu.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: