Tým Force India ukončil spolupráci s Ferrari a vyhodil dva šéfy

7. listopadu 2008 20:13 - LONDÝN

Tým formule jedna Force India se odhodlal po sezóně, v níž jeho jezdci nezískali ani jeden bod do hodnocení mistrovství světa, k dramatickým změnám. Majitel stáje Vidžaj Mallya ukončil kontrakt s dodavatelem motorů Ferrari a propustil dva členy vedení.

Mallya, jenž koupil loni tým Spyker a přejmenoval ho na Force India, dnes uvedl, že po špatné sezoně musel jednat. "Ušli jsme v téhle sezóně dlouhou cestu, ale chceme víc, což vyžaduje radikální reorganizaci managementu," uvedl majitel týmu v tiskovém prohlášení.

Indický miliardář propustil šéfa stáje Colina Kollese i technického ředitele Mika Gascoynea a sám se postavil do čela týmu. Rok před vypršením kontraktu také ukončil spolupráci s Ferrari, kterou "zdědil" po Spykeru. Podle agentury Reuters tím otevřel cestu motorům Mercedes a bližší spolupráci s McLarenem.

Ke změnám nedošlo na pozicích pilotů, i příští sezónu budou za tým jezdit Ital Giancarlo Fisichella a Němec Adrian Sutil.

ČTK

Sport 2 Velká cena Emilia Romagna dnes 15:00
20210418T15:00:00+0200
Velká cena Emilia Romagna
Velká cena Emilia Romagna
Velká cena Emilia Romagna

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.