Z kalendáře vypadla Kanada a Francie, přibylo Abú Dhabi

26. března 2009 19:28 - PRAHA

O jeden závod méně má ve srovnání s loňským rokem letošní seriál mistrovství světa vozů formule 1. Jezdce čeká v roce 2009 sedmnáct závodů, sezónu odstartuje 29. března již tradičně Velká cena Austrálie v melbournském Albert Parku a finále obstará 1. listopadu premiérový podnik na okruhu v Abú Dhabi.

 

ING

Letos se poprvé od roku 1958 nebude žádný závod formule 1 konat v Severní Americe, po Velké ceně USA vypadla po minulé sezóně z kalendáře i Velká cena Kanady. Cirkus formule 1 letos navíc nezavítá ani do Francie, kde se v posledních bezmála dvaceti letech jezdilo na okruhu v Magny-Cours.

Poprvé se naopak bude závodit na okruhu v Abú Dhabi a tamní Velká cena dokonce celý seriál uzavře namísto Velké ceny Brazílie. Japonskou GP bude tentokrát hostit Suzuka, v příštím roce Fudži a obě trati by se měly po roce střídat. Posunutý byl termín Velké ceny Číny, která se pojede jako třetí závod již 19. dubna.

Kalendář formule 1 na rok 2009
29. březnaAustrálie (Melbourne)
5. dubnaMalajsie (Sepang)
19. dubnaČína (Šanghaj)
26. dubnaBahrajn (Manáma)
10. květnaŠpanělsko (Barcelona)
24. květnaMonako (Monte Carlo)
7. červnaTurecko (Istanbul)
21. červnaBritánie (Silverstone)
12. červenceNěmecko (Nürburgring)
26. červenceMaďarsko (Budapešť)
23. srpnaEvropa (Valencie)
30. srpnaBelgie (Spa)
13. záříItálie (Monza)
27. záříSingapur
4. říjnaJaponsko (Fudži)
18. říjnaBrazílie (Sao Paulo)
1. listopaduAbú Dhabi

pn, ČTK, Sport.cz

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.