Šampion F1 se pustil do legend! Odpověď byla rázná: Je militantní!

22. července 2020 06:07 - Londýn

Mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona zklamalo, že bývalý šampioni Mario Andretti a Jackie Stewart nepodpořili jeho volání po větší diverzitě v motorsportu. Britský pilot se výrazně angažuje v hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) a před všemi letošními závody F1 poklekl na protest proti rasové nespravedlnosti a policejnímu násilí.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Osmdesátiletý Andretti v chilském deníku El Mercurio uvedl, že má k Hamiltonovi obrovský respekt, ale nechápe, proč je šestinásobný světový šampion tak "militantní".

Mistr světa z roku 1978 také v rozhovoru přeloženém do španělštiny mluvil o "vytváření problémů, které neexistují". "V motosportu barva pleti nehraje roli. Musíte si své místo vybojovat výsledky, pro všechny je to stejné," řekl.

Je už Hamilton lepší než Schumacher? Prezident FIA se zlobil: Záleží na tom?

Hamilton uvedl, že ho Andrettiho slova zklamala. "Bohužel realita je taková, že někteří lidé ze starší generace stále nedokážou přiznat, že tu je nějaký problém," uvedl jezdec Mercedesu. "Je to čistá ignorance, ale to mi nezabrání v boji za změnu. Nikdy není pozdě na to se učit a doufám, že tento muž, jehož jsem vždycky respektoval, si najde čas na to se vzdělat," řekl na instagramu Hamilton na Andrettiho adresu.

Jednaosmdesátiletý trojnásobný mistr světa Stewart, do příchodu Hamiltona nejúspěšnější britský jezdec, v televizi uvedl, že formule 1 nemá tak velký problém, jak by se mohlo zdát. "Znovu, další takový. Je to prostě zklamání," reagoval Hamilton.

ČTK

Sport 2 Velká cena Španělska - kvalifikace konec
20210508T15:00:00+0200
Velká cena Španělska - kvalifikace
Velká cena Španělska - kvalifikace
Velká cena Španělska - kvalifikace
Sport 2 Velká cena Španělska dnes 15:00
20210509T15:00:00+0200
Velká cena Španělska
Velká cena Španělska
Velká cena Španělska

Časová osa: Formule 1

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.